Skip to content

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #22

Photo of Edyta Bachowska
Hosted By
Edyta B. and Urszula Ś.
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #22

Details

🔥 Zapraszamy na SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #22 🔥
📅 23.01.2025 godz. 18:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji
🧭 Gdańsk, Kainos Polska, Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11 (budynek Beta – 8. piętro)

Harmonogram:
👨‍🏫 18:00 Networking
👨‍🏫 18:15 Prelekcja #1: “Shift left dla testowania infrastruktury Terraform” - Grzegorz Adamowicz
👨‍🏫 19:20 Prelekcja #2: “Trochę o Kubernetesie na produkcji” - Michał Schott
👨‍🏫 20:15 Networking i pizza!

Pamiętajcie, żeby zapisać się też do grupy lokalnej - tutaj Gdańsk https://www.meetup.com/sysopsgd/

📌Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

Partnerzy:
✅ MDDV http://www.mddv.pl/
✅ Kainos Polska https://kainos.pub/SODO-careers-poland
___________________________________________________________________
Prelekcja #1: “Shift left dla testowania infrastruktury Terraform” - Grzegorz Adamowicz

Grzegorz zaprezentuje, jak skutecznie testować zmiany w kodzie infrastruktury Terraform, stosując podejście shift left, czyli identyfikując potencjalne problemy na jak najwcześniejszym etapie procesu zmian w kodzie. W trakcie prezentacji zobaczycie, jak wykorzystać narzędzia takie jak tflint, checkov i terrascan, aby szybko zweryfikować zgodność kodu z wymogami bezpieczeństwa i standardami spójności. Wszystko to jeszcze przed utworzeniem pull requestu, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć kosztownych błędów.

Grzegorz Adamowicz - współzałożyciel firmy zajmującej się technologiami chmurowymi specjalizującej się w AWS, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo. Pracuje z Linuksami od ponad piętnastu lat, z chmurami (głównie AWS) od dekady. Programista Python. Leader, trener, autor.
___________________________________________________________________
Prelekcja #2: “Trochę o Kubernetesie na produkcji” - Michał Schott

Podczas prelekcji Michał podzieli się praktycznymi wskazówkami, jak utrzymać klastry Kubernetes oraz aplikacje działające w ich środowisku w sposób bezpieczny, stabilny i kosztowo zoptymalizowany. Na podstawie swoich doświadczeń produkcyjnych opowie o takich aspektach, jak zero-downtime maintenance, najlepszych praktykach w zakresie bezpieczeństwa oraz sposobach na efektywne cięcie kosztów. Nie zabraknie również praktycznego podejścia – Michał zaprezentuje demo GitOps, które pokaże, jak automatyzować procesy i utrzymywać spójność konfiguracji. To idealna okazja, aby zdobyć wiedzę przydatną w codziennej pracy z Kubernetesem.

Michał Schott - przygodę z IT zaczynał z językiem BASIC oraz bootowaniem Linuxa z dyskietki. Obecnie freelancersko pracuje jako DevSecOps/Kubernetes Consultant/Cloud Infrastructure Architect. Doświadczenie DevOps/Cloud zdobywał m.in. w Kainos Polska biorąc udział w wielu projektach polegających na cyfrowej transformacji. Prywatnie bywalec KubeConów, posiadacz certyfikatów CKA oraz CKSS i zarobiony tata dwóch córek.

Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/RegulaminSODO

Photo of SysOps/DevOps Polska Gdańsk group
SysOps/DevOps Polska Gdańsk
See more events