SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #20


Details
Zapraszamy na SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #20 🔥
📅 29.01.2025 godz. 18:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji
🧭 Wrocław, biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13, budynek A, piętro I
Harmonogram:
👨🏫 18:00 Networking
👨🏫 18:15 Prelekcja #1: “Jak zgodnie z prawem korzystać z AI w działaniach Dev/Sys/SecOps?” - Jędrzej Stępniowski, Damian Klimas
👨🏫 19:20 Prelekcja #2: “Azure - za kulisami migracji, której nikt nie chciał się podjąć” - Mateusz Czerniawski
👨🏫 20:15 Networking i pizza!
📌Pamiętajcie, aby zapisać się też do wrocławskiej grupy lokalnej
https://www.meetup.com/pl-PL/sysopswro/
📌Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska
Partnerzy:
✅ MDDV http://www.mddv.pl/
✅ Grape Up https://grapeup.com/
✅ Dotlaw https://www.dotlaw.co/
________________________________________________________________________
Prelekcja #1: “Jak zgodnie z prawem korzystać z AI w działaniach Dev/Sys/SecOps?” - Jędrzej Stępniowski, Damian Klimas
Podczas prezentacji porozmawiamy o wpływie unijnego rozporządzenia AI Act na wykorzystanie narzędzi bezpieczeństwa IT opartych na sztucznej inteligencji. W trakcie wystąpienia Jędrzej i Damian skupią się na nowych wymogach i regulacjach, które będą dotyczyć inżynierów odpowiedzialnych za zarządzanie i zabezpieczanie systemów IT, ale także samych narzędzi. Od praktycznej strony pokażą, jak dostosować procesy operacyjne do nowych przepisów, jak zminimalizować ryzyka prawne oraz jak zapewnić zgodność wykorzystywanych narzędzi AI z unijnymi regulacjami.
Jędrzej Stępniowski - radca prawny z kilkuletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym dla przedsiębiorstw z sektora IT i nowych technologii. Specjalizuje się w prawie IT, prawie własności intelektualnej i ochronie danych osobowych. Prowadzi audyty zgodności oprogramowania open source, tworzy polityki korzystania z niego i wspiera transakcje M&A w procesach due diligence.
Damian Klimas - partner kancelarii prawnej dotlaw, specjalizującej się w obsłudze projektów i spółek technologicznych. Prowadzi wykłady i ćwiczenia na Uniwersytecie Wrocławskim i SWPS z prawa nowych technologii, a także ochrony danych osobowych. Wspiera KPRM w opracowaniu dokumentów (w tym raportu z oceny skutków przetwarzania – DPIA) oraz w konsultacjach z PUODO, a także organami międzynarodowymi (eHealth Network, Komisja Europejska, ECDC).
_________________________________________________________________________
Prelekcja #2: “Azure - za kulisami migracji, której nikt nie chciał się podjąć” - Mateusz Czerniawski
Czy migracja systemu ERP z 2012 roku - z wieloma aplikacjami zależnymi, 16TB bazą danych, niewielką dokumentacją do najnowszej wersji - do środowiska Azure może się udać? I to w jeden weekend? Mateusz zaprasza na opowieść o przygotowaniach, podejściu, architekturze oraz pomysłach, sukcesach i niewielkich potknięciach.
Mateusz Czerniawski - architekt systemów wspierających biznes - od infry po DRP, admin od 17 lat, architekt od kilku. Jak każdy SysOp ratuje świat i zbiera doświadczenia w takich obszarach jak infrastruktura, Hyper-V, ActiveDirectory, Microsoft 365, Entra ID, Azure Infra i wszystko, co z tym powiązane. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, zapalony gracz komputerowy i planszówkowy, entuzjasta bezpieczeństwa.
Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/RegulaminSODO

Sponsors
SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #20