About us
Event kopplade till Japan. Inspiration, föreläsning, kurser blandat med underhållning och mat.
Förstagångsresenär eller stort Japan-fan. Det finns något för dig.
Upcoming events
1

Tokyo Table - första steget på resan
Café Stegared, STEGARED 2, 432 77 Tvååker, Tvååker, SETokyo Table är en exklusiv kväll där vi skapar känslan av första steget på din Japanresa. Det här är inte bara middag. Inte heller bara en föreläsning. Det är en upplevelsekväll med japanska smaker, inspiration och praktiska tips.
Er bärdinna för kvällen, Frida, flyttade till Japan första gången för 20 år sedan som 17-åring utan internet och mobil. Hon bodde med en värdfamilj och gick i privat japansk flickskola. Detta blev ett livs äventyr till ett land hon idag kallar sitt andra hem.
Efter att ha guidat i 13 länder förstår hol vikten av att känna sig förberedd, påläst och inspirerad inför sin resa. Tokyo Table är hennes koncept att göra det till en upplevelse, inte en föreläsning.Välkomna!
Läs mer och boka här:
Tokyo Table1 attendee
