14. spotkanie Toruń JUG


Details
Czternaste spotkanie toruńskiej grupy użytkowników języka Java odbędzie się w środę, 24 czerwca 2015 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18 (https://www.google.pl/maps/place/Fryderyka+Chopina+12%2F18,+Toru%C5%84/)).
Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja jest obowiązkowa i odbywa się przez portal Meetup (https://www.meetup.com/Torun-JUG/events/TODO/). Wśród osób zarejestrowanych na to wydarzenie zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki w postaci licencji oprogramowania oraz książek elektronicznych.
Zapraszamy również na stronę wydarzenia na portalu Facebook (https://www.facebook.com/events/TODO/).
Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe afterparty w pubie Cybermachina (https://www.facebook.com/Cybermachina) (ul. Łazienna 13 (https://www.google.pl/maps/place/%C5%81azienna+13,+Toru%C5%84/)).
Uwaga! Jeśli ktoś nie ma możliwości dotarcia na afterparty, a mimo wszytko chciałby porozmawiać ze znajomymi, prelegentami lub liderami grupy, to zachęcamy do przybycia na Wydział trochę wcześniej. Sala będzie otwarta dla wszystkich od godziny 17:30. Serdecznie zapraszamy!
-----------------------------------------------------------------------
"Java microservices made easy with Ratel"
Architektura mikrousług zdobywa ostatnio coraz większą popularność, więc powstają standardy, dobre praktyki i popularne biblioteki do realizacji systemów tego typu. Jednym z trendów jest zapewnianie narzędzi integracji niezależnych od języka czy technologii. To podejście ma pewne zalety, ale jeśli integrujemy ze sobą tylko systemy napisane w Javie, to w sumie co nam daje niezależność od języka, prócz dodatkowego narzutu?
Ratel to biblioteka, która pozwala wygodnie pisać rozproszone aplikacje z użyciem mikroserwisów, tak łatwo i szybko jakby chodziło o system lokalny, co między innymi oznacza, że mamy doskonałe wsparcie wielu istniejących od dawna narzędzi. Używając Ratela, korzystamy z wszystkich dobrodziejstw architektury SOA, bez ponoszenia kosztów wspomnianego wcześniej narzutu. Serdecznie zapraszam na prezentację i do dyskusji.
O prelegencie:
http://torun.jug.pl/images/speakers/pulawski-lukasz.jpg
Łukasz Puławski - Architekt z doświadczeniem w refaktoryzacji dużych systemów. W mojej pracy, przed przystąpieniem do czyszczenia software-u, często staram się tworzyć proste biblioteki i rozwiązania szyte na miarę, które rozwiązują konkretne problemy i pozwalają szybko zmieniać architekturę systemów. Na tym spotkaniu mam nadzieje opowiedzieć Wam o takim właśnie przypadku.
-----------------------------------------------------------------------
"Brzydka Pani od HR radzi, czyli 1011 błędów, które popełniają programiści"
Rekrutacje wyglądają różnie, Ale finalnie po ładnych paniach od HR-u i tak spotkasz się z programistami. Ich nie interesuje jakim byłbyś zwierzęciem czy odpowiedź na pytanie “Jaka jest Twoja największa wada?”, gdzie na pewno w 100% szczerze opowiesz o swoim nałogowym graniu w World of Tanks w godzinach pracy czy uzależnieniu od Facebooka. Programista zainteresowany jest dwoma rzeczami:
- czy da się z tobą pracować w jednym zespole,
- czy kod, który wyprodukujesz nadaje się do czegokolwiek.
W tej prezentacji pokażę jak niektóre błędy z CV i przebiegu rekrutacji są zadziwiająco podobne do błędów jakie popełniamy kodując..Jak te błędy wpływają na postrzeganie kandydata przez programistę – rekrutera. I jak ich wyeliminowanie może umożliwić Ci dostanie pracy w wymarzonej firmie.
O prelegencie:
http://torun.jug.pl/images/speakers/dziurko-tomasz.jpg
Tomasz Dziurko - Programista od prawie 7 lat, pracował w korporacji, startupie za unijną dotację, a nawet sklepie z bielizną. Od 4 lat zdalnie buduję potęgę SoftwareMill jako programista i CEO, a czasem jako specjalista od rekrutacji. Fan Apache Wicket oraz Spocka. Typ “działacza”, pisze bloga, organizował dwie edycje Confitury, jedną Warsjawę, był w radzie programowej 4Developers, kieruje GeeCON Trainem i udziela się jako jeden z liderów warszawskiego JUG-a. Aktualnie, w ramach wychodzenia z comfort-zone, początkujący i przerażony prelegent.

14. spotkanie Toruń JUG