Skip to content

Hvordan jobber vi med produktledelse i Norge?

Photo of Kristin Qvenild Nesset
Hosted By
Kristin Qvenild N. and 4 others
Hvordan jobber vi med produktledelse i Norge?

Details

Vi er veldig glad for å kunne avslutte meetup-sesongen 23 og innlede adventstida med et frokostmøte og besøk av Ida Aalen.

Hvordan jobber vi med produktledelse i Norge?

Litteratur skrevet om produktledelse er stort sett skrevet med utgangspunkt i Silicon Valley, private virksomheter og amerikansk arbeidsliv. Store, verdensomspennende selskaper og gjerne tusenvis av ansatte. Det er mye vi kan hente fra dette, men passer det nødvendigvis til norsk kultur, både private og offentlige virksomheter og våre bransjer? Kort sagt, skal vi prøve å svare på spørsmålet: Hvordan jobber vi med produktledelse i Norge?

Vi inviterer produktcoach Ida Aalen for å snakke om hvordan vi jobber med produktledelse her i Norge. Ida Aalen har skrevet boken “Bedre produkter” om digital produktledelse og produktutvikling og vil fortelle om både arbeidet og resultatet. Boka inneholder norske konkrete caser, og gir innsikt i hva som har fungert i praksis i en norsk kontekst.

Vi serverer en god brødskivebuffet og kaffe fra Habitat.

Arrangementet er gratis, det er først til mølla for 60 plasser og arrangeres av Trondheim Agile i samarbeid med SpareBank 1 og Variant.

Bio:
Ida er selvstendig produktcoach og aktuell med boken «Bedre produkter», som er den første norske boken om produktledelse og digital produktutvikling. Før det var hun produktsdirektør og medgründer i den norske startupen Confrere, som ble kjøpt opp av Silicon Valley-selskapet Daily i 2022. Hun startet karrieren som UX designer.

Photo of Trondheim Agile group
Trondheim Agile
See more events
Habitat
Olav Tryggvasons gt. 30 · Trondheim