Past Meetup

#17. Lightning Talks (druga edycja)

This Meetup is past

67 people went

Location image of event venue

Details

Podobnie jak rok temu, chcielibyśmy zorganizować spotkanie w formie Lightning Talks - czyli kilka krótkich (5-15 minut), ale dynamicznych wystąpień różnych prelegentów.

Poczęstunek

Dzięki uprzejmości organizacji Contact Singapore na spotkaniu pojawi się także poczęstunek.
Prezentacje
• Careers@Singapore: Data Analytics - David Ho (15 minut)
The Big Data sector in Singapore and general facts and information about living in Singapore
• Przetwarzanie danych na karcie graficznej - Tomek Janiszewski (15 minut)
Opowiem o tym czym jest GPGPU i dlaczego czasem warto zastanowić się nad wykorzystaniem karty graficznej do analizy dużej ilości danych oraz kiedy tego nie robić a także co trzeba wiedzieć zanim się spróbuje.
• Przerwa 10 minut

• Apache Tez - Piotr Krewski (15 minut)
Tez jest silnikiem obliczeniowym, który ma potencjał by wkrótce całkowicie zastąpić MapReduce. Opowiem o architekturze rozwiązania i zaprezentuje uruchomione przez siebie benchmarki.
• Azure Data Factory - Włodek Bielski (15 minut)

Data Factory jest nową usługą platformy Azure, pozwalającą na tworzenie przepływów i transformacji danych w chmurze.
Podczas mojej prezentacji przedstawię przykładowy przepływ danych, wykorzystujący m.in (http://m.in/). transformacje z użyciem Hive i Pig.
Zgłoszenie własnej prezentacji
Temat prezentacji może być dowolny - techniczny lub biznesowy, w jakikolwiek sposób związany z dużymi i mniejszymi danymi i narzędziami do ich przechowywania i przetwarzania. Opowiedzenie o swoich zadaniach w pracy, które w tej chwili są rozwiązywane bez Hadoopa, ale rozważane jest jego wdrożenie w tym celu, też jest OK. Cokolwiek :)
Taka prezentacja powinna trwać 5-15 minut.
Osoby zainteresowane prezentacjami prosimy wpisywać się do arkusza ( https://docs.google.com/spreadsheets/d/1daWqx_HBVMN_6FRcf8w0lOy2oMUaPUyvdeKzUSj6XD0/edit#gid=0) . Jeśli znajdzie się więcej osób niż przypuszczamy (na co szczerze liczmy! :) to zorganizujemy kilka takich spotkań i może nawet podzielimy je tematycznie.
Pomysły co do formuły spotkania
Chcielibyśmy zaangażować więcej osób w orgranizację i ulepszanie spotkań WHUG. Jeżeli przychodzą Wam do głowy fajne pomysły jak można przeprowadzić to spotkanie, to śmiało dzielcie się nimi w komentarzach. Będziemy o nich wspólnie dyskutować i ewentualnie wdrażać w życie.
Komunikacja
Chcielibyśmy, żeby cała komunikacja wokół tego spotkania odbywała się w komentarzach. Dzięki temu obieg informacji będzie szybszy, a także wiecej tematów może być przedyskutowanych przez jeszcze większą liczbę osób.
Do usłyszenia!
WHUG