addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

#28. "Big Data with Big Hearts" czyli Mikołajkowe prezentacje lightning talks

 • to
 • Wydział MIMUW (sala 5440)

  Banacha 2, Warsaw (map)

  52.211761 20.982063

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich grupowiczów na najbliższe spotkanie WHUG w formie kilku krótkich prezentacji różnych prelegentów. Na każdą prezentację przeznaczamy 15-minut (w tym Q&A).

  AGENDA

  Obecnie mamy potwierdzone następujące prezentacje:

  • 18:10 - 18:25 - "Spark Streaming SQL (Java)" - Krzysztof Zieliński

  "Spark Streaming SQL (przykladowe generowanie wejsciowe strumienia, konfiguracja Flume, kod w SparkStreamingSQL do CSV,parquet,hBase raporty w Hive, HUE). "

  • 18:30 - 18:45 - "NiFi + Spark - budowanie zaawansowanych systemów przetwarzania danych" - Tomek Domański

  "Budowanie zaawansowanych systemów przetwarzania danych jest trudne. Zobacz jak robi to NSA, która podzieliła się ze społecznością open-source swoim projektem o nazwie NiFi".

  • 18:50 - 19:05 - "Od pomysłu do wdrożenia - jak w praktyce dokumentować projekty Hadoop" - Zbigniew Finfando

  "Większość projektów związanych z wdrożeniem i utrzymaniem rozwiązań Hadoop wiąże się z wykorzystaniem unikalnej wiedzy na temat konkretnego środowiska z danych i sposobami ich przetwarzania. Często są słabo powiązane z innymi środowiskami patrząc z punktu widzenia technologi czy biznesu. W jaki sposób je połączyć? Krótkie przypomnienie tego co można wykorzystać + własne przemyślenia wynikające z wdrożeń Data Governance. (biks.com.pl) Nie mamy jeszcze wdrożenia z zastosowaniem BIKS i Apache Atlas, ale pracujemy nad tym ;-)"

  • 19:10 - 19:25 - "Superset i Druid czyli o tym jak wizualizować duże dane" - Maciek Bryński

  "Zaprezentuje jak w prosty sposób w Opensource'owym narzędziu (Superset) zbudować ciekawe wizualizacje a następnie istotnie przyśpieszyć ich działanie za pomocą OLAPowej bazy danych (Druid)."

  ZGŁOSZENIE PREZENTACJI 

  Swoje propozycje można wpisywać do arkusza

  Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy" i zamykamy zapisy przy pojawieniu się 4 zgłoszeń. 

  Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia jakiegoś zgłoszenia jeśli zawierałoby ono typową prezentację sprzedażową lub nachalne promowanie jakiegoś produktu lub usługi. Pamiętajmy, że głównym celem WHUG jest dzielenie się wiedzą techniczną.

  WEJŚCIÓWKI

  Spotkanie ma szczytną ideę Mikołajkowej pomocy małym dzieciom. Najbardziej gorąco na spotkanie zapraszamy te osoby, które zdecydują się na wpłatę minimum 10 PLN na dowolną zbiórkę na SiePomaga (przykładowe zbiórki: OliwiaKacper).

  Zachęcamy o wrzucaniu postów o wpłatach na Twitter, Facebook lub tutaj w komentarzach. Nie chodzi o chwalenie się, ale promocję wydarzenia i zachęcania innych osób do podobnych gestów. W postach można dać tag @warsaw_hug lub #WHUG.

  Oczywiście nie zamierzamy weryfikować czy ktoś dokonał takiej wpłaty czy nie. Po prostu ufamy i zapraszamy na spotkanie.

  POCZĘSTUNEK

  Nie planujemy poczęstunku na tym spotkaniu.

Join or login to comment.

 • Adam K.

  Mamy już komplet prezentacji. Jeśli ktoś jeszcze BARDZO chciałby prezentować, prosimy o wpis do arkusza. Powinniśmy być w stanie zmieścić jeszcze 1 prezentację.

  3 days ago

 • KlaudiaZ

  Przypominamy, że wszyscy prelegenci otrzymują ebooki sponsorowane przez O'Reilly! Wśród dostępnych tytułów znajdziecie:
  - „Hadoop Security. Protecting Your Big Data Platform”
  - „Designing Data-Intensive Applications. The Big Ideas Behind Reliable, Scalable, and Maintainable Systems”
  - „Elasticsearch Essentials”
  - „High Performance Spark. Best practices for scaling and optimizing Apache Spark”

  Zachęcamy do zgłaszania propozycji tematów :)

  November 20

 • Adam K.

  Mamy już pierwsze zgłoszenia do akrusza. Zachęcamy pozostałe osoby do zgłaszania propozycji.

  Są już też pierwsze mikołajkowe wpłaty na SiePomaga - anonimowe, ale podpisane jako WHUG np. https://www.siepomaga.pl/oliwiawieczorek i https://www.siepomaga.pl/kacperochal

  November 17

Our Sponsors

 • GetInData

  Organizacja i nagrania spotkań, opłacanie kosztów stałych, rozwój WHUG

 • O'Reilly

  Fundator książek dla prelegentów

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy