Счетоводни аспекти на онлайн търговията и изработката на WordPress за клиенти


Details
Дойде време и за следващата среща! Щастливи сме, че този път поканата ни прие Христо Петров, който ще ни разкаже повече за най-важните изисквания към собствениците на онлайн бизнеси (и не само). От него ще научим:
- Трябва ли да сме регистрирани по ДДС, ако купуваме теми и разширения за WordPress или WooCommerce;
- Трябва ли да сме регистрирани по ДДС, ако плащаме услуги към чужбина (примерно домейни, VPS, SSL, облачни услуги, реклами към Facebook или Google и др.);
- Ако имате онлайн магазин на WooCommerce, при кои видове плащания се изисква пускане на касова бележка;
- Кои онлайн магазини на WordPress е необходимо да се регистират в НАП;
- Какви са изискванията, ако вашия онлайн магазин на WooCommerce приема плащания от PayPal и с виртуален POS терминал (дебитни/кредитни карти);
- Трябва ли ви фирма ако сте дизайнер, програмист, онлайн търговец или фрийлансър.
Ако искате да разберете отговорите на тези и други въпроси - ще ви очакваме на 03.02.2021 г.
Няколко думи за нашият гост: Христо Петров е основател на счетоводна къща Голдън вижън. Той е основния лектор на повечето семинари и конференции в модула за данъчни аспекти на онлайн бизнесите. За изминалите 14 години с неговият екип са защитавали предприемачи при над 800 проверки от всякакви институции. Гордее се, че при тези проверки нямат нито един глобен клиент.
Христо е сред дейните хора у нас, които когато е необходимо предлагат където трябва законодателни подобрения, включително и за станалата известна Наредба Н-18 (той е сред хората, благодарение на които бяха удължени сроковете и отпаднаха най-проблемните изисквания в тази наредба). Повече за него можете да научите тук: https://goldenvision.bg/za-nas/
Поканете приятели и колеги или споделете събитието - ще е супер да се съберем повече хора! И този път срещата ще бъде напълно безплатна и отворена за всички, като единственото, което трябва да направите е да се запишете в събитието тук в платформата. Няколко часа преди срещата всички записани ще получат линк за връзка на имейла, с който са се регистрирали в платформата Meetup.com. Ако сте се записали в последният момент или след започването на срещата ми пишете и лично ще ви изпратя данните за достъп.
Ако имате Facebook акаунт можете да се включите в WordPress Sofa Meetup групата: https://www.facebook.com/groups/344049376341346, в която ще обсъждаме предстоящите събития, ще коментираме актуални теми и ще си помагаме.
За тези, които не знаят: месечните срещи на WordPress Sofia Meetup всеки месец събират хора (независимо дали са професионалисти или абсолютно начинаещи), които по някакъв начин са свързани с най-използваната система за управление на съдържанието в света. Те са напълно безплатни и отворени за всички, които обичат WordPress - единственото нещо, което трябва да направите, за да присъствате, е да се регистрирате в събитието тук.
До скоро! :)

Sponsors
Счетоводни аспекти на онлайн търговията и изработката на WordPress за клиенти