Skip to content

Online Tuesday #45: Privacy & security: iets te verbergen?

Photo of Saskia Baneke - Delfgaauw
Hosted By
Saskia Baneke - D. and 2 others
Online Tuesday #45: Privacy & security: iets te verbergen?

Details

Wat: Online Tuesday #45

Thema: Privacy & security: iets te verbergen?

Online vrijheid, privacy & security - thema’s die veelvuldig aan bod komen, zowel op politiek als commercieel en bedrijfsmatig vlak. De nieuwsberichten over ‘privacy leaks’ vliegen je om de oren. En zo maakte de ING onlangs bekend haar klantgegevens te gaan analyseren en gebruiken voor commerciële doeleinden en kampt ‘WhatsApp’ met een slechte reputatie op het gebied van privacy. Maar ook op persoonlijk niveau zijn we ons steeds meer bewust van (het gebrek aan) online privacy. Bij het klachtenloket van het Privacy Waarborg, een onafhankelijke instantie van de marketingbranche, zijn in 2013 200 klachten, meldingen en vragen van consumenten binnen gekomen over het (verkeerd) gebruik van persoonsgegevens. Dit is een verdubbeling ten opzichte van het jaar daarvoor. Kortom, privacy leeft!

Als user word je dus continu 'gechased', gemeten en gevolgd. Als marketeer wil je zoveel mogelijk gegevens opslaan en analyseren. Eigenlijk twee tegenstrijdige belangen dus. Hoe denk jij persoonlijk over het vraagstuk digital privacy? En als marketeer? Hoe zorg je er eigenlijk voor dat je de beveiliging van jouw persoonlijke gegevens en die van jouw klanten kunt garanderen? En hoe zit het nou met het juridische verhaal (de alweer bijna vergeten cookiewet bijvoorbeeld)?

Op dinsdag 13 mei a.s. wordt de 45e editie van Online Tuesday volledig gewijd aan deze thema’s.

Wanneer: 13 mei 2014

Van: 19.30u tot 23.00u

Waar: De Nieuwe Liefde (http://denieuweliefde.com/)

Sprekers

De volgende sprekers gaan ons wegwijs maken in de wirwar van de privacydiscussie:

• Dirk Jan van der Poel & Wouter Bas van der Vegt, respectievelijk partner en senior principal security & risk management bij Ordina. Dirk Jan en Wouter Bas confronteren ons op interactieve wijze met onze ‘persoonlijke’ versus ‘marketeers’-houding ten aanzien van online privacy door bestaande businessvraagstukken en -stellingen met jullie te bespreken.

• Thomas van Essen, ICT & IT lawyer bij SOLV Advocaten. Thomas neemt ons, op praktische toepasbare wijze, mee in de online privacyregelgeving.

• Jochem de Groot, Microsoft over de toekomst van privacy.

Inschrijving

De inschrijving opent 29 april om 12.00 uur ('s middags). Dan worden de eerste 200 plaatsen vrijgegeven.

Ben je te laat en zijn die plaatsen vergeven? Geen probleem! Volgende week op dinsdag 6 mei om 12 uur volgt een (kleinere) tweede ronde van extra inschrijvingen. Dan is het ook pas mogelijk om je aan te melden voor de wachtlijst, zodra de 'normale' inschrijving vol is.

Photo of Online Tuesday group
Online Tuesday
See more events
De Nieuwe Liefde
Da Costakade 102 · Amsterdam