Past Meetup

Jakub Drzazga "Ciężki żywot Agile Coacha - wyjście z sytuacji krytycznej"

This Meetup is past

88 people went

Location image of event venue

Details

Witajcie po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy Was na spotkanie już w pierwszy poniedziałek września. Tym razem, naszym gościem będzie Kuba Drzazga, Agile Coach z Wrocławia który opowie o swojej przygodzie z pewnym projektem.

Jakub Drzazga "Ciężki żywot Agile Coacha - wyjście z sytuacji krytycznej"

O prezentacji:

15 kwietnia ogłoszono wielki sukces. Klient nie mógł wyjść z zachwytu po demo. Jednak dwa dni po nim okazało się, że produkt który mu pokazano kompletnie nie nadaje się do użytku - nawet rejestracja nie działa poprawnie.

Podwykonawca firmy dla której pracowałem tłumaczy się, że nie jest tak źle bo projekt udał się w 85% i, że szybko to naprawią - "będzie Pan zadowolony". Dalej było tylko gorzej.

W projekcie są developerzy którzy od dwóch miesięcy robią ogromne ilości nadgodzin. Nie istnieje Product Backlog. Nie było też nigdy w historii projektu wersji która działa w 100%
. Bardzo obiecująca współpraca z klientem wisiała dosłownie na jednym włosku.

Przedstawię przyczyny źródłowe zaistniałem sytuacji. Opiszę również krok po kroku jak udało się ten projekt wyprowadzić na prostą.

O Kubie:

Kuba posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów powiązanych z projektami IT. Zaczynał jako developer. Później już jako Scrum Master wprowadzał Scruma w kolejnych projektach. pracował też jako PM w projektach zwinnych nie opierających się o Scruma. Przez jakiś czas był też członkiem zarządu software house'u. Obecnie robi to co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem.

Od wielu lat pomaga organizacjom od Start upów do korporacji w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów. Gdy wymaga tego sytuacja dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektowa modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Scruma to tylko po to aby wytwarzano lepszy software i gdy jest pewien, że to najlepsze rozwiązanie istniejących problemów.

Agenda:

Spotykamy się o 19:00, start tradycyjnie o 19:10

20:10 - czas na networking