Past Meetup

Jak ożenić priorytety biznesu z backlogiem - metoda OKR

This Meetup is past

70 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na spotkanie „Jak ożenić priorytety biznesu z backlogiem - metoda OKR”, które poprowadzi Tomasz Bienias.

Głośno ostatnio o pochodzącej z Intela i Google metodzie zarządzania celami Objectives and Key Results. Pozwala ona wybrać i zakomunikować priorytety w organizacji, a potem śledzić postęp ich realizacji. Dzięki jej zastosowaniu można spowodować, że wszyscy działają w tym samym kierunku i każdy wie za co odpowiada. Na spotkaniu opowiemy jak działają OKRy i jak je tworzyć. Spróbujemy też rozwiązać problem relacji priorytetów biznesowych z tym czym zajmują się deweloperzy. Jak najlepiej powiązać biznesowe OKRy z backlogiem. Czy cele z OKRów mogą poprawiać skuteczność zespołu czy tylko wpływać na jego poczucie autonomii?

Agenda:
1. Metoda OKR: podstawowe elementy i opis działania w organizacji.
2. Określanie celu i kluczowych miar.
3. Plus warsztat i dyskusja - jak najlepiej powiązać cele biznesowe z backlogiem.

Tomasz Bienias
Tomasz jest znawcą metodyki OKR. Prowadzi szkolenia i pomaga firmom wdrażać podejście. Już w 2015 roku jako członek kierownictwa segmentu internetowego Agory wprowadzał ją w zespołach biznesowych skupiających ponad 200 osób. Przez 15 lat kariery zawodowej odpowiadał za produkty internetowe, design i UX, project management, a po transformacji za pracę zespołów produktowych oraz technologię.
Stworzył stronę Okry.pl, która jest darmowym kompendium wiedzy o metodyce. Od 2004 roku pisze bloga "Tebe Gada" o User Experience, rozwoju produktów cyfrowych i zarządzaniu. Pasjonują go nowoczesne organizacje i systemy, w których autonomiczne zespoły zaangażowanych ludzi współpracują ze sobą dążąc do wspólnego celu.