What we're about

Polska grupa użytkowników Amazon Web Services. Regularne spotkania odbywają się w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie.

Upcoming events (5+)

AWS User Group PL Meetup #3 - Łódź

IDEMIA

Cześć, 2019 rok rozpoczynamy od 3 już spotkania AWS UG w Łodzi. Tym razem gości nas IDEMIA Poland R&D w swojej kafeterii. Kolejny raz spotkamy się, aby rozmawiać o Amazon Web Services. Spotkanie idealne zarówno dla osób znających serwisy AWS jak i dla tych którzy swoją przygodę z chmurą dopiero zaczynają. Zapraszamy serdecznie!!! PIZZA SPONSORING --- > Idemia AGENDA: ---- SESJA 0 18:30 - 18:45 - KONRAD CLAPA(ATOS)/KAROL JUNDE (Chaos Gears) - "INFO o AWS UG" ---- SESJA 1 18:45 - 19:25 - "Optymalizacja kosztów w AWS jako efekt uboczny ewolucyjnej architektury" - Marcin Czyżewski, Tomasz Owczarek z TomTom "Opowiemy jak na przestrzeni ostatnich 2 lat w ramach różnych projektów wprowadzaliśmy usprawnienia, które wpływały między innymi na redukcję kosztów AWS. Czasem były to optymalizacje zmniejszające koszta o 50%, czasem 80%, a czasem sprawiające, że pewne serwisy zaczęły działać za darmo. Mało teorii, a dużo konkretów wyniesionych z placu boju. Omówimy zarówno gotowe rozwiązania oferowane przez AWS jak i otwarte projekty Open Source, które szybko można zaadoptować na własne podwórko" --- PIZZA & NETWORKING 19:25-20:00 --- ---- SESJA 2 20:00 - 20:45 - "Stack 2.1 z głową w chmurach, czyli jak z migrować platformę opartą na K8S do AWS​" - Dawid Malinowski Podczas sesji dowiemy się jak wygląda platforma oparta o docker, compose, kubernetes, saltstack. Następnie opowiemy o założeniach i procesie migracji oraz konfiguracji platformy w AWS przy użyciu terraform. Opowiemy o naszych przemyśleniach dotyczących odwiecznych rozterek "lift and shift" vs "build from scratch", "management services" vs "do it yourself". Uczestnicy poznają komponenty oraz zasady konfiguracji wysokodostępnego klastra korzystając z usług AWS. Na koniec dowiemy się jak wygląda nasza ocena usługi EKS, czyli kubernetes engine oferowanego przez AWS. ---- 20:45 - 21:00 ---- NETWORKING

AWS User Group PL Meetup #49 - Poznań

Espeo Software

Przed Wami wyjątkowe, a za razem pierwsze w tym roku spotkanie poznańskiej AWS User Group. Spotkanie odbędzie się w środę 3 kwietnia o godzinie 18:00. Sprawdź agendę i zobacz, dlaczego nie możesz go przegapić! AGENDA: 17:30 – 18:00 | Rejestracja i networking 18:00 – 18:30 | Michał Adamkiewicz (https://www.linkedin.com/in/micha%C5%82-adamkiewicz-38486073/), Patryk Okuniewicz, Jarosław Zieliński (https://www.linkedin.com/in/vjzielinski/) - Co nowego Amazon Web Services User Group? 18:30 – 19:30 | Tomasz Klim (https://pl.linkedin.com/in/tomaszklim), Wyzwania chmurowe nowoczesnego software house'u. 19:30 – 20:15 | Tomasz Stachlewski (https://pl.linkedin.com/in/tstachlewski) AI w Amazon Web Services 20:15 – 21:00 | Dawid Mazurek (https://www.linkedin.com/in/dawid-mazurek-24434763), Jak za pomocą kodu zbudować api które nie ma kodu - czyli Terraform, API Gateway i Cognito 21:00 – 21:45 | Networking 21:45 – 22:00 | Zakończenie i nagrody. Mamy ograniczoną liczbę miejsc, dlatego prosimy o rejestrację przed przyjściem na spotkanie. PODSUMOWANIE: KIEDY: 3 kwietnia od 18:00 GDZIE: Espeo Software, ul. Baraniaka 6, Poznań PRELEGENCI: Tomasz Klim działa komercyjnie IT od ponad 20 lat, obecnie w Espeo Software zajmuje się administracją systemów Linux i budową zespołu DevOps. Wcześniej był m.in. architektem aplikacji w Grupie Allegro, tworząc od podstaw architekturę Płacę z Allegro (obecnie znanego jako PayU). Poza Espeo prowadzi własną firmę IT, zajmując się m.in. tematyką ransomware, odzyskiwania danych i narzędzi dla służb, a w ramach "działalności misyjnej" rozwija kilka znanych projektów open source. Podczas prelekcji Tomek opowie, czym różni się praca software house'u rozwijającego jednocześnie dziesiątki lub setki różnych projektów od pracy firmy rozwijającej własne produkty, oraz jak te różnice przekładają się na sposób korzystania z usług AWS i innych chmur. Tomasz Stachlewski - Principal Solutions Architect w Amazon Web Services. Pomaga projektować systemy i aplikacje, które są następnie wdrażane w chmurze publicznej. Wielki pasjonat technologii serverless, która zupełnie zrewolucjonizowała sposób w jaki budujemy aplikacje internetowe. Prezenter na konferencjach krajowych i zagranicznych. Szkoleniowiec, prowadzący często publiczne darmowe warsztaty z nowoczesnych technologii chmurowych. Na wcześniejszych etapach kariery konsultant oraz developer. Dawid Mazurek - fan astronomii, książek post-apo i ciągłej nauki. Senior Engineer w OLX odpowiedzialny za bezpieczeństwo i zaufanie użytkowników. W branży od 6 lat, historycznie najbardziej związany z PHP ale rozwijający się również w językach Kotlin oraz Golang. Zwolennik Cloud Native i autonomicznych zespołów.

AWS User Group PL ROADSHOW - WARSZAWA - WARSZTAT

Aviva Polska

AWS USER GRUP ROADSHOW!!! Zapraszamy na szalony ROADSHOW z chmurą AWS! Spotkamy się aż w czterech miastach: - Katowice - Warszawa - Gdańsk - Poznań Tym razem zapraszamy do WARSZAWY na dwa wydarzenia. 1. Całodniowy warsztat z chmurą AWS. 2. Spotkanie popołudniowo-wieczorne w formie dobrze znanego wszystkim meetupu. 3...2...1.... Zaczynamy od warsztatów, w trakcie których wprowadzimy Cię w tajniki chmury Amazon Web Services (AWS). Oprócz pokazania Ci jak wygląda chmura AWS, jakie są jej podstawowe elementy i na co warto zwrócić uwagę na samym początku, zbudujemy w pełni działający system. SERVERLESS Ponieważ sporej grupie osób chmura kojarzy się z wirtualnymi maszynami (jeden z ponad 120 serwisów AWS), my przekornie zbudujemy system który nie będzie posiadał nawet jednego serwera! W pełni oddamy się koncepcji zwanej Serverless! CO ZBUDUJEMY? Wyobraź sobie,że jesteś programistą. Może nawet nie musisz sobie tego wyobrażać ;-) Kończysz pracę nad aplikacją, która zmieni Twoje życie. Musisz tylko jakoś udzielać licencji na jej używanie. W trakcie warsztatów zbudujemy rozwiązanie, które pozwoli Ci przypisywać licencje na określoną ilość dni. Będziesz móc automatycznie przydzielać licencje trialowe. To znaczy nie Ty, tylko rozwiązanie które zbudujesz w trakcie warsztatów. Będziesz mieć także możliwość zapisywania np. komentarzy od użytkowników, bądź też różnego rodzaju issues, które czasem mogą się pojawić w aplikacji. W rozwiązaniu nie dotkniemy nawet jednego serwera. Nie, nie... kontenerów też nie będzie :-) Wszystko w oparciu o usługi serverless w AWS. REJESTRACJA: Rejestracja przebiega dwu etapowo. Pierwszy etap to rejestracja na platformie Meetup. Na około tydzień przed warsztatami będzie ogłoszona ankieta (link zostanie wysłany do osób, które się zarejestrowały). Na podstawie ankiety będzie przygotowana ostateczna lista osób, które zostały zapisane na warsztaty. UWAGA!!! Ostateczna ilość miejsc na warsztaty może być ograniczona. PODSUMOWANIE: KIEDY: 13 kwietnia od 10:00 GDZIE: Aviva, Inflancka 4b, Warszawa WCIĄŻ MAŁO? SUPER! Dlatego zapraszamy też meetup, do którego link znajduje się poniżej: https://www.meetup.com/AWSUGPL/events/259237246/ PARTNERZY WYDARZENIA: Partner główny AWS UG ROADSHOW: Tech Data (https://www.techdata.com) Partnerzy spotkania w Warszawie: Oraz: Vernity (https://www.vernity.pl) Chmurowisko (https://chmurowisko.pl) _____________________ DO ZOBACZENIA!

AWS User Group PL ROADSHOW - WARSZAWA - Meetup

Aviva Polska

AWS USER GRUP ROADSHOW!!! Zapraszamy na szalony ROADSHOW z chmurą AWS! Spotykamy się aż w czterech miastach: - Katowice - Warszawa - Gdańsk - Poznań Zapraszamy na drugą część do WARSZAWY czyli Meetup! AGENDA: 17:30 – 18:00 | Rejestracja i networking 18:00 – 18:30 | Łukasz Dorosz, Jarosław Zielińki - Rozpoczęcie spotkania. 18:30 – 19:15 TBA 19:15 – 20:00 | TBA 20:30 – 22:00 | Networking + Zakończenie Mamy ograniczoną liczbę miejsc, dlatego prosimy o rejestrację na platformie meetup przed przyjściem na spotkanie. PODSUMOWANIE: KIEDY: 18 kwietnia od 17:30 GDZIE: Aviva, Inflancka 4b, Warszawa PARTNERZY WYDARZENIA: Partner główny AWS UG PL ROADSHOW: Tech Data (https://www.techdata.com) Partnerzy spotkania w Warszawie: AVIVA (https://www.aviva.com) Oraz: Vernity (https://www.vernity.pl) Chmurowisko (https://chmurowisko.pl) ______________________ DO ZOBACZENIA!

Past events (59)

AWS User Group PL ROADSHOW - KATOWICE - Meetup

Strefa Centralna

Photos (343)