What we're about

Polska grupa użytkowników Amazon Web Services. Regularne spotkania odbywają się w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie.

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/c/AWSUserGroupPolska

Upcoming events (2)

AWS User Group Poland - Katowice 1/2022

Needs a location

Zapraszamy na pierwsze od dłuższego czasu spotkanie AWS User Group Poland - Katowice w formie offline! Spotkanie odbędzie się 19 maja o godzinie 17:00. Miejsce wydarzenia to biuro firmy Northmill Bank, które mieści się w budynku B Silesia Star, przy ulicy Uniwersyteckiej 20. Spotykamy się wyłącznie w "tradycyjnej" formie. Nie będziemy prowadzić transmisji wideo wydarzenia.

Prelekcje będą się obracały wokół bardzo popularnej w ostatnich latach tematyce Serverless. Spodziewaj się merytorycznych prezentacji, ale również owocnych dyskusji oraz networkingu!

Agenda wydarzenia:

🧑‍💻17:00 - Architektura Serverless a baza danych. - Jakub Barczyk
🤔17:45 - Q&A
🍕 18:00 - Pizza, networking
🧑‍💻18:30 - Jak utrzymać stado Lambd w ryzach? Czyli o tym jak skutecznie zescrapować zewnętrzne API, żeby przy okazji nie oberwać 429 - Too Many Requests. - Bartosz Drozd
🤔19:15 - Q&A
🏆19:30 - Konkurs z nagrodami

Opisy prelekcji:
Architektura Serverless a baza danych.
W trakcie sesji przedstawione zostaną rozwiązania oparte na architekturze serverless korzystające z różnych źródeł danych, takich jak RDS czy DynamoDB. Każde z rozwiązań posiada wady, zalety jak i wyzwania płynące z użycia wybranej architektury. Przedstawione zostanie porównanie kosztów, proces modelowania danych jak i kosztowne przypadki niepoprawnego użycia wybranych serwisów.

Jak utrzymać stado Lambd w ryzach? Czyli o tym jak skutecznie zescrapować zewnętrzne API, żeby przy okazji nie oberwać 429 - Too Many Requests.
AWS, a w szczególności serverless computing, oferuje nam możliwość skalowania naszych systemów out-of-the-box. W większości przypadków jest to nam bardzo na rękę, ale… Co w sytuacji, gdy potrzebujemy z chirurgiczną precyzją kontrolować, ile aktualnie Lambd jest w użytku? Okazuje się, że nie jest to do końca taka prosta sprawa, gdyż AWS uporczywie robi wszystko, co może, aby wyskalować nasz system, niezależnie czy tego chcemy czy nie. W tej prelekcji zaprezentuję możliwe sposoby rate limitingu naszych funkcji. Za przykład posłuży nam komunikacja z 3-rd party API, gdzie w większości przypadków jesteśmy ograniczeni ilością requestów, jakie możemy wykonać w jednostce czasu, żeby nie otrzymać 429-tki.

Opisy prelegenów:
Jakub Barczyk
Programista, entuzjasta rozwiązań chmurowych oraz zawsze chętny do nauki nowych rzeczy. W pracy zawodowej stara się zburzyć barierę pomiędzy technologią a biznesem. Cała karierę programistyczna związany z platformą .NET. Początkowo pracujący z chmurą publiczną Azure, a następnie AWS. Obecnie lider techniczny jednego z zespołów w Northmill Bank.

Bartosz Drozd
Bartek pracuje jako Senior Node.js developer w The Software House. Z chmurą związany jest od stosunkowo niedawna, ale jak tylko półtora roku temu po raz pierwszy “upaćkał” sobie nią ręce, nie chce już wracać do rozwiązań on-prem. Certyfikowany AWS developer i architekt, który jednak zdecydowanie bardziej ceni sobie praktyczną znajomość clouda. Miłośnik czystego kodu wujka Boba, wielbiciel-amator kultury DevOps, w wolnych chwilach gracz badmintona.

AWS User Group KRK meetup #58 & IT HUB at Philip Morris - Hybrid edition

On-site? On-line? But for sure this time... on-the-boat ⛵️!
The upcoming meetup will be held in the venue on the Vistula river.
Choose what suits you and be on a tear 🌊

  • to attend the on-site meeting: come by the boat called Barka, Podgórska 16 (vis-à-vis)
    or
  • watch the stream on YouTube

SPEAKERS, TOPICS & 💡 Schedule💡:
〰️ Welcome and intro by 𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣 𝐋𝐞𝐥𝐮𝐬𝐳 (AWS Hero) & 𝐒𝐳𝐲𝐦𝐨𝐧 𝐊ę𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐬𝐤𝐢
✔️ „Cloud On-Premises, based on the AWS Outposts proof of concept in PMI” by Piotr Długoń-Ryba & Miłosz Siemiński, IT HUB at Philip Morris
✔️ „How to run your first application on Elastic Container Service < 1 hour”
by Łukasz Tomaszkiewicz, AWS Poland
〰️ Discussion, Q&A & Giveaways
💡 Details about Speakers & Talks💡

Past events (128)

Photos (625)