Past Meetup

AWS User Group PL Meetup #27 - Poznań

This Meetup is past

75 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie poznańskiej AWS User Group poświęcone wyłącznie tematyce Amazon Web Service.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 czerwca, o godzinie 18:00.

Jeżeli ciekawi Cię pewien temat lub szukasz rozwiązania konkretnego problemu, prześlij nam swoją propozycję pytania dla uczestników panelu dyskusyjnego: TUTAJ (http://bit.ly/2qmDKF2)

AGENDA:

18:00 – 18:00 | Początek spotkania
18:00 – 18:30 | Jarosław Zieliński (https://www.linkedin.com/in/vjzielinski) - Co, jak i dlaczego?, czyli Amazon Web Services User Group
18:30 – 19:00 | Dariusz Dwornikowski (https://www.linkedin.com/in/darekd/) - Automatyzacja chmury czyli rozszerzanie CloudFormation za pomocą Lambda Custom Resources
19:00 – 19:30 | Michał Adamkiewicz (https://www.linkedin.com/in/micha%C5%82-adamkiewicz-38486073/) - Redshift - Hadoop w świecie SQL
19:30 – 20:30 | Networking
20:30 – 21:00 | Tomasz Stachlewski (https://www.linkedin.com/in/tstachlewski/) - Amazon AI — Artificial Intelligence Services
21:00 – 21:55 | Michał El Fartas (https://www.linkedin.com/in/melfartas/), Michal Furmankiewicz (https://www.linkedin.com/in/mifurm/), Tomasz Stachlewski (https://www.linkedin.com/in/tstachlewski/) - Panel dyskusyjny, prowadzący Hubert Grupa (https://www.linkedin.com/in/hubert-grupa-363699a3/)
21:55 – 22:00 | Zakończenie i nagrody.

Mamy ograniczoną liczbę miejsc, dlatego prosimy o rejestrację przed przyjściem na spotkanie.

PODSUMOWANIE:
KIEDY: 6 czerwca od 18:00
GDZIE: Siedziba Egnyte w Poznaniu, ul. Mostowa 11

Zapraszamy!

PRELEGENCI:

Darek fascynuje się oprogramowaniem open source oraz nowymi technologiami w IT. Docelowo chciałby zastąpić SysOpów automatyką 😉 Cloud architect i interim site-manager w Nordcloud Polska, naukowiec na Politechnice Poznańskiej oraz deweloper Debiana.

W prezentacji omówi jak rozszerzać szablony CloudFormation za pomocą funkcji Lambda, na przykładzie realnego kodu w Pythonie. Są sytuacje gdy szablony CloudFormation już nie wystarczają, np. nie pokrywają wszystkich usług AWSa, nie są w stanie sprostać skomplikowanym zależnościom, czy zwyczajnie nie dają możliwości dynamicznego sterowania.

Michał zawodowo to Inżynier Business Intelligence w firmie Naspers Classifieds, a prywatnie jest świeżo upieczonym ojciecem ;)

Prezentacja to wprowadzenie do idei MPP, podstawowe założenia związane z dystrybucją danych i ich sortowaniem na nodach. Korzyści wynikające z takiej architektury, przeciwstawne paradygmaty w stosunku do OLTP. Nowości które pojawiają się w obszarze Redshift. Proste demo użycia COPY/LOAD i widoków systemowych.

Tomek na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Wielki zwolennik architektury bezserwerowej.

W pierwszej części wystąpienia omówi obecne usługi i funkcjonalności w chmurze AWS, które wspierają użytkowników w budowaniu aplikacji wykorzystujących usługi sztucznej inteligencji. Natomiast w drugiej części, zakaszemy rękawy i zbudujemy prostą aplikację, która będzie wykorzystywała takie funkcjonalności jak analiza zdjęć i text-to-speech oraz komunikacja głosowa.