Past Meetup

AWS User Group PL Meetup #29 - Poznań

This Meetup is past

101 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie poznańskiej AWS User Group poświęcone tematyce Amazon Web Service.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 października, o godzinie 18:00.

Jeżeli ciekawi Cię pewien temat lub szukasz rozwiązania konkretnego problemu, prześlij nam swoją propozycję pytania dla uczestników panelu dyskusyjnego: TUTAJ (http://bit.ly/2qmDKF2)

AGENDA:

18:00 – 18:00 | Początek spotkania
18:00 – 18:30 | Michał Adamkiewicz (https://www.linkedin.com/in/micha%C5%82-adamkiewicz-38486073/), Jarosław Zieliński (https://www.linkedin.com/in/vjzielinski/)- Co, jak i dlaczego?, czyli Amazon Web Services User Group
18:30 – 19:00 | Paweł Maciejewski (https://www.linkedin.com/in/pawelmaciejewski/) - Automatyzacja środowisk testowych w OLX.
19:00 – 19:30 | Jarosław Zieliński (https://www.linkedin.com/in/vjzielinski/) - VMware Cloud on AWS - ewolucja czy rewolucja infrastruktury?
19:30 – 20:30 | Networking
20:30 – 21:00 | Tomasz Stachlewski (https://www.linkedin.com/in/tstachlewski/) - Certyfikaty AWS – Co musisz wiedzieć aby zdać!
21:00 – 21:55 | Łukasz Dorosz (https://www.linkedin.com/in/lukaszdorosz/), Patryk Okuniewicz - Panel dyskusyjny, prowadzący Hubert Grupa (https://www.linkedin.com/in/hubert-grupa-363699a3/)
21:55 – 22:00 | Zakończenie i nagrody.

Mamy ograniczoną liczbę miejsc, dlatego prosimy o rejestrację przed przyjściem na spotkanie.

PODSUMOWANIE:
KIEDY: 5 października od 18:00
GDZIE: Siedziba OLX w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 43

Zapraszamy!

PRELEGENCI:

Paweł jest inżynierem testów automatycznych z ponad pięcioletnim doświadczeniem. W swojej karierze uczestniczył w wielu projektach w różnych technologiach – od bankowych aplikacji okienkowych po skomplikowane serwisy internetowe. Od prawie dwóch lat w OLX, ostatnio poruszając się na styku developmentu i devops współtworząc process ciągłej integracji i deploymentu dla jednego z projektów firmy. Pasjonat devops i chmury, podróżowania, od niedawna zapalony biegacz.

Podczas prezentacji Paweł wprowadzi nas w świat tworzenia testowych środowisk, wyjaśni o co chodzi z TestOps. Pokaże jak podejść do CI na dużą skalę zaganiając do tego Docker, Jenkins, Beanstalk i kilka innych głośnych nazw 😊

Tomek na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Wielki zwolennik architektury bezserwerowej.

Podczas prezentacji Tomek podzieli się swoim doświadczeniem jakie zdobył podczas drogi, na każdy z poziomów certyfikacji AWS.

Jarek jest miłośnikiem sieci komputerowych i dobrej kawy z 15-letnim doświadczeniem w branży IT. Szczególnie w wirtualizacji, budowaniu rozwiązań integrujących chmurę publiczną z lokalnym DC oraz monitoringu infrastruktury. Jest certyfikowanym VMware-owcem oraz jednym z nielicznym Polaków posiadających tytuł VMware vExpert. Jest też jednym z trzech z liderów Polskiej grupy VMware. Na Poznańskim rynku od momentu powstania odpowiada za rozwój Poznańskiej grupy użytkowników Amazon Web Service. W wolnym czasie zajmuje się inteligentymi instalacjami, a dla gdy ma już dosyć technologii to idzie pobiegać.

Prezentacja Jarka będzie przeprawą przez dostępne rozwiązania infrastrukturalne. Tak, aby stworzyć coś co jest niezawodne, wysokodostępne i miłe w utrzymaniu i zarządzaniu przez administratora bez znaczenia czy VMware czy Amazon. Wspólnie zastanowimy się to jest rewolucja czy ewolucja infrastruktury.

Michał zawodowo to Inżynier Business Intelligence w firmie Naspers Classifieds, a prywatnie jest świeżo upieczonym ojciecem ;)