AWS User Group PL ROADSHOW - POZNAŃ - Meetup

This is a past event

118 people went

Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie AWS User Group w Poznaniu.
Tym razem bardzo wyjątkowe, ponieważ z jednej strony jest to ukoronowanie AWS User Group Roadshow z drugiej mamy taką tematykę, że lista prelegentów ledwie się mieści na obrazku :-)

Czym byłoby takie wydarzenie, gdyby nie świetne miejsce - spotykamy się w samym sercu Poznania w budynku, który przez blisko stulecie był drukarnią. A do tego mamy najlepsza ochrona na świecie, ale to wynika już z agendy.

AGENDA:

17:30 – 18:00 | Rejestracja i networking
18:00 – 18:30 | Michał Adamkiewicz, Patryk Okuniewicz, Jarosław Zieliński, Łukasz Dorosz - Rozpoczęcie spotkania
18:30 – 19:30 | Filip Rachwalak (https://pl.linkedin.com/in/filip-rachwalak-19452a109) - Private AWS cloud with LocalStack
19:30 - 20:00 | Przemysław Iwanek (https://pl.linkedin.com/in/iwanekprzemyslaw) - AWS Global Accelerator - Quick overview
20:00 - 20:45 | Networking + Pizza
20:45 – 21:30 | Łukasz Dorosz (https://pl.linkedin.com/in/lukaszdorosz), Jarosław Zieliński (https://pl.linkedin.com/in/vjzielinski) - Droga od zero do Hero z Amazon Web Services
21:30 – 22:00 | Zakończenie + Nagrody

OPIS PREZENTACJI:

Filip zaprezentuje framework LocalStack oraz w jaki sposób jest on wykorzystywany w F-Secure. Zostanie pokazane, jak stworzyć lokalną chmurę AWS, w której można mockować większość usług Amazona (jak np. Buckety S3, kolejki SQS, rekordy DynamoDB, parametry w SSM i wiele innych), oraz jak można całkowicie offline testować swoje skrypty/aplikacje na codzień łączące się do prawdziwych usług przez API.

Przemek - Podczas prezentacji postara się przybliżyć czym jest Global Accelerator, jakie możliwości posiada oraz jaki business case pozwala rozwiązać.

Łukasz i Jarek - Droga od zero do Hero z Amazon Web Services. Podczas prezentacji pokażemy jak zaczynaliśmy z chmurą, na jakie rozwiązania postawiliśmy, aby na końcu drogi bez trudu odróżnić nie tylko VPC od VPN, ale uporać się z największymi wyzwaniami jakie pojawiaja się codziennej gdy do pracy zaprzęgamy chmurę publiczną.

PRELEGENCI:

Filip Rachwalak - Swoją karierę rozpoczynał 4 lata temu jako programista Pythona, lecz szybko jego obowiązki zaczęły oscylować bardziej wokół wdrażania kodu, automatyzacji testów oraz rozwijania infrastruktury. Krótko potem - w czasie migracji do chmury Amazona - odkrył świat AWS'a, w którym już pozostał. Dziś pracuje w zespole DevOpsów opiekującym się istniejącą infrastrukturą, wdrażaniem nowych produktów oraz ich migracją do AWS.

Przemysław Iwanek - Zawodowo jest Inżynierem Systemów, w branży od 7 lat. W pracy realizuje projekty dla klientów w oparciu o chmurę AWS. Poza pracą poświęca się rodzinie.

Łukasz Dorosz - Uważa, że Cloud Computing jest elementem trwającej od wieków ewolucji. Warto pamiętać, że na drodze ewolucji pojawiają się co jakiś czas pewne przełomowe momenty. Z branżą IT związany jest od ponad 12 lat. Pracując w tym czasie z różnymi technologiami i z różnymi typami firm.

Jarosław Zielinski - Miłośnik dwóch rzeczy – cloud computingu i dobrej kawy. Od blisko 20 lat zajmuje się branżą IT, zawsze w towarzystwie dużego kubka czarnego napoju. Na codzień Architekt rozwiązań w Vernity oraz certyfikowany trener AWS i VMware.
Za swoje działania w zakresie community został uhonorowany przez Amazon tytułem AWS Community Hero (https://aws.amazon.com/developer/community/heroes/jaroslaw-zielinski/).

PODSUMOWANIE:

KIEDY: 18 czerwca od 17:30
GDZIE: Concordia Design, sala C4, Zwierzyniecka 3,[masked] Poznań

PARTNERZY WYDARZENIA:

Partner główny AWS UG PL ROADSHOW:
Tech Data (https://www.techdata.com)

Partnerzy spotkania w Poznaniu:
F-Secure (https://www.f-secure.com)

Oraz:
Vernity (https://www.vernity.pl)
Chmurowisko (https://chmurowisko.pl)

______________________
DO ZOBACZENIA!