What we're about

Do you have great ideas but don't have place or tools? Want to meet new people and test your ideas? Want to develop your skills and learn new things? Or maybe you like good fun in a geeky style?

We are creating Hackerspace in Kraków. A playground and meeting place for IT people.

Upcoming events (1)

Warsztaty przedświąteczne - cyjanotypia

Hackerspace Kraków

Miejsca na poprzednie warsztaty z cyjanotypii wyprzedały się dosyć szybko. Tym razem w grudniu. Dokładniej pierwszego grudnia, jeśli przegapiliście poprzednie, będziecie mogli wziąć udział w warsztatach. To znakomita okazja, aby przygotować swoim bliskim wyjątkowe prezenty!

Cyjanotypia to jedna z pierwszych technik fotograficznych, charakteryzująca się głębokim niebieskim kolorem. Cyjanotypia powstaje poprzez naświetlenie światłem słonecznym / UV obiektów na wcześniej przygotowanym materiale, nasączonym roztworem soli żelaza. Roztwór ten może zostać naniesiony na niemal każdą powierzchnię, na przykład na papier, tkaninę, drewno czy nawet kamień. Na warsztatach będziemy wykonywać cyjanotypię na torbach bawełnianych. Każdy z uczestników otrzyma torbę, na którą naniesie roztwór cyjanotypii, a następnie naświetli na niej rośliny lub inne obiekty, albo własnoręcznie wykonany rysunek na szkle. Zachęcam do zabrania ze sobą na warsztaty rzeczy, które chciałabyś / chciałbyś naświetlić na torbie.

UWAGA! Konieczność zakupu biletu: https://app.evenea.pl/event/hscyjanotypia2/

Czas trwania warsztatów: około 3 godzin

Past events (539)

Photos (107)