What we're about

JUG Łódź is an association of Java architects, developers and enthusiasts from Łódź, Poland. Members of the association are mostly practicing professionals working in one of Poland’s biggest cities with a strong IT sector.

Upcoming events (1)

2 Prezentacje - 1) Perceptrony/Głębokie uczenie 2)Automatyzacja

PREZENTACJA 1:
"Od perceptrona do głębokiego uczenia na skalę przemysłową" - Krzysztof Kudryński

Opis:
Sztuczna inteligencja - z czasopism naukowych i podbiurkowych stacji roboczych - wkracza dziś do świata wielkich korporacji, zastępując masowo tradycyjne rozwiązania samooptymalizującymi się modelami. Choć pod maską są to wciąż znane z poprzedniego wieku algorytmy oparte na wstecznej propagacji gradientu, ich rozwój na skalę przemysłową przynosi wiele nowych wyzwań. Podczas spotkania rozpoczniemy od przypomnienia podstaw sieci neuronowych by poprzez ciekawe przykłady ich zastosowań pokazać z czym zmagają się dzisiaj najwięksi gracze na rynku.

O prelegencie:
Krzysztof Kudryński - Senior Deep Learning Engineer w NVIDIA.
Krzysztof bardzo chciałby swobodnie rozmawiać z komputerem, na zakupy wysyłać robota, jeździć autonomicznym samochodem. Marzeniom trzeba pomagać. Krzysztof od ponad 10 lat pracuje jako inżynier algorytmów analizy danych, sztucznej inteligencji i robotyki. Krzysztof wierzy, że będzie dobrze.

PREZENTACJA 2:
"Trzy stopnie automatyzacji" - Olek Sokalszczuk

Opis:
Robotic Process Automation (RPA) to rozwijająca się technologia, która rewolucjonizuje sposób działania firm. Umożliwia firmom automatyzację nudnych i czasochłonnych zadań oraz upraszczanie procesów. RPA wykorzystuje kod i specjalne narzędzia do automatyzacji zadań, eliminując ręczne, powtarzalne zadania i uwalniając personel do skupienia się na bardziej istotnych zadaniach. Wykorzystuje również sztuczną inteligencję do optymalizacji procesów i podejmowania decyzji. RPA jest kluczem do poprawy wydajności i obniżenia kosztów w miejscu pracy. Podsumowując, Robotic Process Automation to potężne narzędzie, które może pomóc firmom w poprawie wydajności, obniżeniu kosztów i uwolnieniu personelu do skupienia się na zadaniach o wyższej wartości. Aby skorzystać z korzyści płynących z RPA, firmy powinny rozważyć inwestowanie w odpowiednią technologię i narzędzia do automatyzacji swoich procesów. Zacznij korzystać z RPA już dziś i odkryj potencjał swojej firmy!

_____________________________________

Wygenerowane i przetłumaczone przez AI

O prelegencie:
Olek Sokalszczuk - Chief Innovation Officer w Knowit

Jest ekspertem technologicznym z ponad 14-letnim doświadczeniem w branży IT.
W swojej codziennej pracy prowadzi projekty innowacyjne dla klientów, którzy chcą zrewolucjonizować swoje branże i poszukują nowych rozwiązań technologicznych. Prowadzi również kursy, szkolenia i projekty w dziale innowacji w firmie Knowit. Obecnie pracuje nad budowaniem kompetencji technicznych (swoich i zespołowych) opartych o najnowsze technologie chmurowe, IoT, Web, Mobile czy sztuczną inteligencję.

1

Past events (337)

Rozproszone procesy w praktyce

Sii Łódź