What we’re about
JUG Łódź is an association of Java architects, developers and enthusiasts from Łódź, Poland. Members of the association are mostly practicing professionals working in one of Poland’s biggest cities with a strong IT sector.
Upcoming events (2)
See all- Typy zapięczętowane w Javie, czyli po co sobie utrudniać?Ericsson, Łódź
Cześć!
Wraz z łódzkim oddziałem Ericsson mamy ogromną przyjemność zaproszenia na spotkanie z Jarkiem Ratajskim, który tym razem odsłoni nam rąbka tajemnicy po co nowy typ dziedziczenia w Javie.Abstrakt
Od jakiegoś czasu w Javie pojawiła się nowa funkcjonalność: klasy zapięczętowane (sealed). Wielu programistów zastanawia się, jaki jest sens ich używania, skoro podobne efekty można było osiągnąć wcześniej, po prostu dodając słowo kluczowe `final` we właściwych miejscach.
W Javie istnieją teraz dwa podobne, lecz różniące się sposoby budowania hierarchii klas. W związku z tym pojawia się pytanie: który z nich warto wybrać i w jakich sytuacjach?
W tej prezentacji spróbuję odpowiedzieć na te pytania. Przyjrzymy się, jak `sealed` odnosi się do koncepcji algebraicznych typów danych, co to jest to ADT (i GADT). Będą też porównania z innymi językami i spekulacje jak ta funkcjonalność może zmienić przyszłość javy.
Jarek Ratajski
Od 30 lat programista.
Przez większość tego czasu programowałem w Javie, choć w ostatnich latach piszę więcej w Kotlinie, Scali i Haskellu. Pracuję dla firmy Digital Asset, udoskonalając narzędzia związane z językiem do "smart" kontraktów DAML. Często udzielam się na konferencjach, JUGach, meetupach mówiąc o tym co mnie (jako programistę) denerwuje i co chciałbym zmienić.Erisson
Ericsson to jeden z największych na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Pracujemy nad rozwojem i utrzymaniem sieci od 2G do 6G. Tworzymy oprogramowanie, które pozwala na mobilną komunikację na wielu kontynentach. W pracy korzystamy z wielu języków, m.in.: C++, C, Erlang, Python, JAVA. Do tworzenia naszych produktów wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania m.in.: Cloud Native, AI, ML.
Jednym z naszych projektów jest Global Network Platform – GNP to platforma, która otwiera drzwi do zaawansowanych możliwości 5G - takich jak jakość usług na żądanie, prędkość, minimalne opóźnienia i precyzyjna lokalizacja poprzez intuicyjne interfejsy API. Dzięki temu deweloperzy zyskują łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji 5G, co umożliwia tworzenie innowacyjnych aplikacji i usług, generując jednocześnie nowe źródła przychodów.
Polski zespół GNP to 20 osób, które odpowiadają End to End development funkcjonalności platformy agregującej API operatorów. Pracujemy w JAVA 21, Springboocie, Kubernetesie.
Praca w Ericsson - Twórz przyszłość razem z nami