• 2 prezentacje : Project Valhalla i Kotlin Korutyny

  Zachodnia 70

  1)
  Tytuł : Project Valhalla - Codes like a class, behaves like an int

  Opis: "Java jest z nami już od ponad 25 lat. Niektórzy twierdzą, że jest już nieco przestarzała. Tymczasem Java znacząco zmieniła się przez te lata, a w niedalekiej przyszłości pojawi się jeszcze więcej modyfikacji i unowocześnień! W trakcie prezentacji porozmawiamy o jednej z największych i najważniejszych nadchodzących funkcjonalności. Jednym z najbardziej istotnych problemów Javy jest zarządzanie pamięcią. Mamy “lekkie” typy proste, oraz “ciężkie” klasy i obiekty. Programiści mogą używać typów prostych, ale nie mogą tworzyć swoich. Z drugiej strony, programowanie generyczne jest możliwe w świecie klas, ale już nie typów prostych. Projekt Valhalla próbuje rozwiązać ten problem. W jaki sposób? Co to właściwie znaczy dla programistów? Co to może znaczyć dla frameworków, takich jak Spring czy Junit? Co się zmieni “pod maską“? W trakcie prezentacji poruszymy wszystkie te zagadnienia!"

  Prelegent: Arkadiusz Sokołowski
  "Arek posiada 20 lat praktycznego doświadczenia z Javą i innymi językami JMV-owymi. Lubi rozwiązywać problemy, nie kodować. Aktualnie pracuje jako Team Manager w Allegro oraz wykłada Javę na Uniwersytecie Jagiellońskim."

  2) Programowanie asynchroniczne z Kotlin Coroutines

  Programowanie asynchroniczne może przynieść wiele korzyści, ale zazwyczaj wiąże się też z licznymi wyzwaniami: bardziej złożonym modelem programowania, wyższym progiem wejścia i wieloma nowymi okazjami do popełnienia błędów. Podczas prezentacji przyjrzymy się korutynom, które stanowią kotlinową odpowiedź na dotychczasowe bolączki programowania asynchronicznego. Omówimy podstawy programowania w modelu z korutynami, zwrócimy uwagę na najbardziej kluczowe koncepcje oraz zobaczymy, w jaki sposób mogą nam one pomóc w pracy z systemami z jakimi spotykamy się na co dzień w Allegro. Przyjrzymy się również pułapkom przy pracy z korutynami oraz pokażemy w jaki sposób możemy się przed nimi uchronić.

  Prelegent: Piotr Maślankowski
  "Inżynier oprogramowania w Allegro odpowiedzialny za program lojalnościowy Smart. Uwielbia poznawać i uczyć się nowych rzeczy, nie tylko dotyczących programowania."

  1