71. spotkanie Data Community Kraków

Data Community {DC}
Data Community {DC}
Public group

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community - Kraków.

KIEDY
13 grudnia (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:40 – 18:40 Statystyki w SQL Server - teoria i praktyka - Michał Bronowski
18:40 – 19:00 Networking
19:00 - 20:00 SQL Database - wprowadzenie - Tomasz Libera
20:00 - 20:10 Quiz i zakończenie spotkania

ABSTRAKTY
Statystyki w SQL Server - teoria i praktyka
Microsoft SQL Server potrafi szybko i skutecznie wyszukiwać informacje. Pomagają mu w tym różne algorytmy, obiekty i rozwiązania. Jednym z takich narzędzi są statystyki. Podczas sesji omówimy koncepcję statystyk oraz ich części składowe, jak wektor gęstości czy histogram. Zajmiemy się także utrzymaniem i zarządzaniem tego ważnego elementu Microsoft SQL Server. Podczas demonstracji zobaczymy, jak silnik Microsoft SQL Server tworzy statystyki oraz w jaki sposób administrator baz danych może nad nimi panować.

SQL Database - wprowadzenie
Sesja przedstawia usługę w SQL Database, dowiesz się jak utworzyć bazę danych w Azure i czym różnią się poszczególne warstwy usługi, poznasz sposoby na migrację danych, jak tworzyć kopie zapasowe i zabezpieczać dane.

BIO PRELEGENTÓW
Michał Bronowski – Z wykształcenia matematyk, z zawodu informatyk. Z bazami danych związany od kilkunastu lat, ostatnio głównie z Microsoft SQL Server. Gorliwy uczestnik, słuchacz spotkań i konferencji (w szczególności Data Community). Prywatnie miłośnik włoskiego calcio i zaglądania w różne zakątki naszej planety, okazjonalnie nauczyciel matematyki i Microsoft Excel.