Past Meetup

72. spotkanie Data Community Kraków

This Meetup is past

47 people went

Details

Po długiej świąteczno-noworocznej przerwie zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community - Kraków.

KIEDY
7 lutego (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:40 – 18:40 Co się stanie jak się wpuści węże na dzielnicę? Czyli Python i Anaconda w SQL Server 2017 – Grzegorz Stolecki
18:40 – 19:00 Networking
19:00 - 20:00 Ukryte aspekty pracy z SQL Server - Adrian Chodkowski
20:00 - 20:10 Zakończenie spotkania

ABSTRAKTY
Ukryte aspekty pracy z SQL Server - w dobie super wydajnych i samo-optymalizujących się serwerów nasze zapytania czasem działają w sposób nieprzewidywalny. Mimo, że wszystko na pierwszy rzut oka powinno działać bez zarzutów to obserwujemy zwiększone zużycie zasobów, stany oczekiwania związane z blokadami czy też ruch po stronie tempdb. Co jest tego powodem? Podczas sesji przedstawione zostaną nie do końca oczywiste aspekty pracy z SQL Server, które mogą mieć znaczy wpływ przede wszystkim na wydajność nie tylko naszych zapytań ale również całego serwera bazodanowego. Całość okraszona zostanie zestawem praktycznych przykładów i porad, które pomogą zrozumieć i zdiagnozować konkretne przypadki i błędy.

Co się stanie jak się wpuści węże na dzielnicę? Czyli Python i Anaconda w SQL Server 2017 - będzie to krótki przegląd możliwości jakie otwiera przed nami integracja SQL Server z Python’em. Sprawa oczywista to uczenie maszynowe i analiza danych. Wspomnimy również o web scraping oraz wykorzystaniu bibliotek wizualizacji danych w Reporting Services.

BIO
ADRIAN CHODKOWSKI
Ekspert z zakresu platformy danych i business intelligence. Posiadacz licznych certyfikatów takich jak MCP, MCSA, MCSE związanych z platformą danych Microsoft i rozwiązań Business Intelligence. Na co dzień pracuje w charakterze konsultanta z całym przekrojem narzędzi firmy Microsoft -od optymalizacji baz OLTP po pisanie skryptów w języku M. Uwielbia dzielić się wiedzą dlatego też dużo pisze i mówi na tematy związane z technologiami platformy danych Microsoft. Główny organizator i mentor pierwszego hakatonu poświęconego platformie danych Microsoft o nazwie SiriusCoding, autor bloga seequality.net. W sferze zawodowej interesują go przede wszystkim technologie związane z przetwarzaniem i składowaniem danych.

GRZEGORZ STOLECKI
Ekspert w dziedzinie Business Intelligence posiadający 20 lat doświadczeń. Pracował jako architekt, developer i trener. Obecnie zajmuje się projektowaniem specjalizowanych rozwiazań analityczno raportujących dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Pracuje również nad aplikacjami controllingowymi służącymi do planowania finansowego oraz budżetowania. Obecnie współpracuje jako konsultant z firmą JCommerce oraz trener w Centrum Szkoleniowym Comarch. Aktywny prelegent i uczestnik spotkań oraz konferencji.