Skip to content

JUGademy, sezon 6 - Spotkanie #3 Apache Kafka oraz Testowanie architektury

Photo of Waldemar Panas
Hosted By
Waldemar P. and Bartosz Ś.
JUGademy, sezon 6 - Spotkanie #3 Apache Kafka oraz Testowanie architektury

Details

Chcemy Was zaprosić was na 2 prezentacje na Politechnice Poznańskiej.

Widzimy się już 15 grudnia o godzinie 19:00!

"Wprowadzenie do Apache Kafka"
Abstrakt:
W życiu każdego programisty przychodzi czas, w którym trzeba użyć kolejki. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to wrzucenie Kafki do systemu, podpięcie się do niej i “job done”. To prawda, że Kafka jest świetnym rozwiązaniem, jednak bez odpowiednich podstaw możemy łatwo sobie strzelić w stopę na początkowym etapie integracji. Przeanalizujmy jak działa Kafka z perspektywy programisty mikroserwisów, jak projektować architekturę systemów z użyciem Kafki i wreszcie na co uważać, a czego unikać dodając swoich pierwszych consumerów do aplikacji.

Prowadzący:
Łukasz Chrząszcz – programuje od 9 roku życia, a zawodowo od 8 lat. Team Leader odpowiedzialny za rozwój systemu Marketing Automation. Uwielbia drążyć w kodzie, żeby odkryć jak dokładnie coś działa, a potem podzielić się tym z innymi. Po godzinach tworzy bloga technicznego chrzaszcz.dev i nałogowo czyta książki o soft skillach.

"Testowanie architektury - kiedy tradycyjne podejście do testów to za mało"
Abstrakt:
Piszesz czysty kod, projekt posiada testy jednostkowe, integracyjne i E2E zgodnie z piramidą testów, a jednak czegoś brakuje. Wraz z kolejnymi zmianami w kodzie przestaje on przypominać projekt który sobie wyobrażałeś w głowie na początku. Podczas code review przeciekają pewne niuanse, a zasady, które przyjąłeś na początku w zakresie architektury, konwencji nazewniczych czy akceptowalnego poziomu couplingu stają się jakby niebyłe - entropia rośnie.
Czy da się nad tym zapanować na poziomie testów? Jak, kiedy i czy testować architekturę aplikacji? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas tej prezentacji.

Prowadzący:
Dariusz Zbyrad – Software Engineer w Allegro. W codziennej pracy stawia na minimalizm i czysty kod wykorzystując do tego najnowsze technologie. Toleruje JavaScript, uwielbia górskie wycieczki i obcowanie z zimnem. Zakochany w analizie danych.

Podziękowania:
Tradycyjnie dziękujemy naszym partnerom: Wydziałowi Informatyki Politechniki Poznańskiej (WIPP) za udostępnienie sali.

COVID-19 safety measures

Event will be indoors
The event host is instituting the above safety measures for this event. Meetup is not responsible for ensuring, and will not independently verify, that these precautions are followed.
Photo of Poznań Java User Group group
Poznań Java User Group
See more events