Past Meetup

Serverless nedir, ne değildir, ne zaman kullanılmalı?

This Meetup is past

148 people went

Akasya Alışveriş Merkezi

Akasya, Üsküdar 34660 İstanbul / Türkiye 0216 325 03 72 · Istanbul

How to find us

Etkinliğimiz Akasya Acıbem Ofis Kuleleri A-3 Blok Kat:12 adresinde yer alan **Saha Bilgi Teknolojileri ofisinde** gerçekleşecektir.

Location image of event venue

Details

Serverless (diğer bir adı ile Functions as a Service) özellikle bulut teknolojileri kullanan firmaların yeni gözdesi. AWS'in Lambda servisi ile öne çıkarmaya çalıştığı bu yeni nesil kod çalıştırma ortamı Kubernetes ile sık sık karşılaştırılıyor ve rakip olarak görülüyor. Bu sunumda sizlere Serverless nedir, karakteristik özellikleri nelerdir ve hangi durumlarda kullanılır anlatacağım. Daha sonra AWS özelinde Lambda servisinin güçlü olduğu ve zayıf kaldığı yönlerden bahsedip, OpsGenie'de bu ortamı nasıl kullandığımız ile ilgili örnek kullanım senaryolarından göstereceğim.

KONUŞMACI: Serhat Can

Liseden beri yazılım geliştiren Serhat, öğrenci iken ODTÜ'de çeşitli firmalarda dört sene çalıştıktan sonra, 2016 yılı başında OpsGenie'ye 10 kişilik bir ekipken yazılım geliştirici olarak katıldı. Şuan ise İstanbul'dan OpsGenie'ye uzaktan çalışan Serhat, iki yıl içerisinde 180+ kişilik bir ekip olan ve dünyaya yazılım satan bir SaaS çözümünün dışarı bakan teknik yüzü. Serverless Turkey, DevOps Turkey ve DevOpsDays İstanbul etkinliklerinin ana organizatörlerinden olan Serhat, DevOps ve Serverless alanında sık sık içerik geliştirmekte ve konferanslarda konuşmakta.

Twitter: https://twitter.com/srhtcn
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/serhatcan/