What we're about

Rozhodli jsme se v Ostravě konsolidovat několik menších meetupů pro IT lidi a vytvořit prostor pro společné setkávání front-endistů, PHPkářů, Rubistů, javistů, .Netistů, QA, infra, UX designerů, prostě všech, co mají co dočinění s IT.

Záznamy z předchozích Meetupů:

TechMeetup Ostrava #1 - Martin Dušek, Viavis: Úvod do bezpečnosti informací (https://youtu.be/WMePUNx7nGM)

TechMeetup Ostrava #1 - Jiří Bartoš, Viavis: Penetrační testování (https://youtu.be/ocaZggHJo3A)

TechMeetup Ostrava #1 - Jan Vejnar, LMC: Zabezpečená komunikace, certifikáty, šifrování (https://youtu.be/HundcFM2L4I)

TechMeetup Ostrava #1 - Vladislav Iliushin, Avast: IoT Security (https://youtu.be/igAgumN4n9c)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Ondra Veselý (https://youtu.be/0TdO7W3xPuY)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Barbora Hladká (https://youtu.be/P3MN9VBgu40)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Vincent Kríž (https://youtu.be/jWOTzCuwuhs)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Klára Výletová / Kiwi.com (https://youtu.be/35y566UbMis)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Ondřej Machulda / LMC (https://youtu.be/qT-0RP0athQ)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Jiří Čadek / Avast (https://youtu.be/-gy3IrTKv-Q)

Upcoming events (3)

Elm academy

Masarykovo nám. 38/21

Elm vyvolal na posledním TechMeetupu zájem. Zároveň nebyl dostatek prostoru dokončit workshop. Jirka Slíva, který měl přednášku a workshop, teď nabízí prostor[masked] od 17:00 pro ty: - Co si chtějí prakticky osahat Elm - Udělat první krok a napsat svou aplikaci v Elmu - Probrat dotazy, předejít slepým uličkám zkoušení - Nebo naopak mají sofistikované dotazy (např. interoperabilita s JS) a na meetupu na to nebyl čas Jirka to organizuje v kanceláři Newired a vstup je free (bagetu sebou).

Agile Circle: Risk management in Agile

Stora Enso Ostrava

Na TechMeetup Conference 2018 jsme měli workshop seniorních Agilních koučů, Scrum Masterů, manažerů, lídrů, kteří jsou zapojení do Agilní transformace větších organizací. Cíl: pobavit se, inspirovat a obohatit v pokročilých tématech, které souvisí se škálováním Agile a vedením lidí v Agilní organizaci. Spustili jsme tím pravidelná setkání, kde se probírala tato témata: Motivace lidí, Osobní rozvoj & SM+Line manager, Škálování, FLIP, Distribuované týmy, (Pro)aktivace reaktivních, pasivních lidí. 16.5. proběhne 5. setkání na téma: Risk management v Agilním prostředí. Typicky se o rizicích v Agile moc nemluví, je to proto, že Agilita sama o osobě rizika řeší nebo je to jedna z přehlížených praktik, která v typickém Agilním projektu chybí? Setkání je zdarma, hostitelem bude Petr Klen ze Stora Enso. Co se od tebe očekává? Aktivní zapojení, sdílení zkušeností a myšlenek, které tě ke zvolenému tématu napadají. Těšíme se.

Spin-off: Test automation

Masarykovo nám. 38/21

Jelikož jsme se nějakému QA tématu věnovali naposled před rokem, máme tady poptávku a návrh na speciální setkání na téma Test automation. Bude probíhat následovně: 22.5. od 16:30, pokud nás bude 20 a méně, sejdeme se u nás v Newired. Pokud se přihlásí více lidí, dáme Impact Hub či klidně někdo nabídněte vaše prostory. Program bude mít dvě části: 1. Přednáška - Petr Heinz - 5 Levels of Test Automation Anotace: Všichni víme, že automatické testování je nutností pro každý velký e-commerce projekt. Existuje však mnoho způsobů, jak testovat software. Každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody. V této přednášce vysvětlíme 5 různých přístupů k testování - unit, funkční, akceptační, performance a HTTP smoke testování - a jak kombinovat silné stránky každého z nich s příklady z reálného života developera. Naším cílem je ukázat vám nástroje, které vám pomohou zajistit, aby vaše aplikace fungovala tak, jak jste zamýšleli, a zároveň se vyhnout nákladům na údržbu velké sady testů. Mějte na paměti, že vaším cílem je dlouhodobá udržovatelnost, ne 100% pokrytí kódu. 2. Diskuze (kruh v kruhu a malé skupiny) Ve skupince 10 lidí budeme s Petrem, Vojtou Bartou a dalšími předními QA osobnostmi ostravska diskutovat do hloubky trable s Test automation a jak je zvládnout. Setkání je zdarma, občerstvení nebudeme chystat alias bagetu sebou.

Past events (8)

VYPRODÁNO!!! TechMeetup #7 - Funkcionální programování

Faculty of Economics, Technical University of Ostrava

Photos (38)

Find us also at