What we're about

Rozhodli jsme se v Ostravě konsolidovat několik menších meetupů pro IT lidi a vytvořit prostor pro společné setkávání front-endistů, PHPkářů, Rubistů, javistů, .Netistů, QA, infra, UX designerů, prostě všech, co mají co dočinění s IT.

Záznamy z předchozích Meetupů:

TechMeetup Ostrava #1 - Martin Dušek, Viavis: Úvod do bezpečnosti informací (https://youtu.be/WMePUNx7nGM)

TechMeetup Ostrava #1 - Jiří Bartoš, Viavis: Penetrační testování (https://youtu.be/ocaZggHJo3A)

TechMeetup Ostrava #1 - Jan Vejnar, LMC: Zabezpečená komunikace, certifikáty, šifrování (https://youtu.be/HundcFM2L4I)

TechMeetup Ostrava #1 - Vladislav Iliushin, Avast: IoT Security (https://youtu.be/igAgumN4n9c)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Ondra Veselý (https://youtu.be/0TdO7W3xPuY)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Barbora Hladká (https://youtu.be/P3MN9VBgu40)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Vincent Kríž (https://youtu.be/jWOTzCuwuhs)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Klára Výletová / Kiwi.com (https://youtu.be/35y566UbMis)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Ondřej Machulda / LMC (https://youtu.be/qT-0RP0athQ)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Jiří Čadek / Avast (https://youtu.be/-gy3IrTKv-Q)

Upcoming events (2)

TechMeetup #10 - Frontend

Impact Hub Ostrava

Při plánování tohoto TechMeetupu jsme se spojili s komunitou Frontendisti.cz a výsledkem je pestré spektrum frontend témat, která ale budou zajímavá i pro backendisty:) 1. Marek Bystrianský (Stora Enso) https://www.linkedin.com/in/bystrianskymarek/ Přednáška: "Progressive Web Apps" Progressive Web Apps (PWA) je moderní technologie vývoje softwaru, která využívá potenciál a zkušenosti uživatelů z nativní aplikace v obyčejných webových stránkách. Společné se podíváme proč se zabývat PWA a co nám to přinese nejen z hlediska frontendu. Workspace: Další diskuze na téma PWA ----------------------------------- 2. Martin Michálek (vzhurudolu.cz) https://www.linkedin.com/in/martinmichalek/ Přednáška: "AMP, PWA nebo obojí?" Technologie pro rychlé weby AMP a plnohodnotné weby (dnes často PWA, progresivní webové aplikace) jsou často vnímány jako buď a nebo. Jenže úplně nejlepší je mít obojí. Na přednášce si ukážeme výhody obou technologií a možností jejich kombinací. Workspace: "AMP a PWA: Prakticky a diskuze"" Jak implementovat kombinaci AMP a PWA na e-shopu? Jak na obsahovém webu? Kam jinam se hodí? Projdeme si ukázky z praxe a budeme nad nimi diskutovat. ----------------------------------- 3. Ondřej Sýkora (ProRocketeers) https://www.linkedin.com/in/ondra-sykora/ Přednáška: "Monorepo" Vývoj aplikací často vyžaduje komplikované nastavení – být napojený na firemní síti, na serverech běžící vývojové prostředí a pravidelně replikovanou databázi produkce. Proto Vám chceme jednoduše ukázat, že to není vždy pravda a s trochou představivosti můžete rozjet cokoliv, kdekoliv a téměř na čemkoliv. ----------------------------------- 4. Vitalij Petráš (HTMLFACTORY) https://www.linkedin.com/in/vitalijpetras/ Přednáška: "Bootstrap" Podíváme se proč ho používá Vitalij a proč byste ho měli používat i vy. Vyvrátíme pár nevýhod tohoto frameworku. Ukážeme si jak by měla vypadat implementace. Workspace: Vitalij ukáže tipy na bootstrapovské nejzajímavější kousky a jejich uplatnění na reálných projektech. ----------------------------------- 5. Piotr Tomiak (JetBrains) https://www.linkedin.com/in/piotr-tomiak-6aa287b1/ Přednáška: "Be even more productive with WebStorm" Learn how to set up your development workflow with WebStorm for maximum time saving; master control over countless tools – linters, task runners, version control, debugger, and more; train in the ancient secret art of coding without a mouse; and explore the wonders of refactoring. All of this for the ultimate quest of being as productive as possible. This talk is for audiences of all levels of (un)familiarity with WebStorm, IntelliJ IDEA, PhpStorm, or other JetBrains IDEs. Workspace: TBA Přibližný harmonogram:[masked] přednášky (vč. přestávky)[masked] workspace aneb pojďme víc do hloubky[masked] networking Setkání je zdarma. Občerstvení a pivo zajištěno:)

Spin-off: QA Meetup - Role QA a její odpovědnosti v Agilním projektu

Ptáte se jaký je rozdíl mezi Testerem a QA? Jak vypadá život QA na modelovém (ideálním) Agilním (Scrum) projektu? Za co je přímo odpovědný, s čím pomáhá, do čeho by mohl a měl mluvit, jak by měl spolupracovat s ostatními v týmu i se zákazníkem? Zajímalo by vás, kde to typicky skřípe a proč? Vojta Barta s vámi během 20 minut nasdílí, jak to vidí on a poté budem pokračovat v diskusi, kdy využijem modelový projekt a projdeme si jeho životní cyklus a nasdílíme si, co v jaké fázi kdo dělá, co by dělat chtěl, čeho se mu nedařím dosáhnout a proč. Těšíme se na aktivní a plodnou diskusi. Akce se bude konat v prostorech firmy CertiCon, Hornopolní 3322/34, budova číslo 3 (hned vedle je Škoda-auto prodejna). Prosím, počkejte na recepci. Okolo 16:20 vás Láďa vyzvedne. Buďte dochvilní. Díky.

Past events (14)

Agile Circle: Leadership - Interní motivace

Y Soft, Nová Karolina Park

Photos (55)

Find us also at