Allegro Tech Talks Warszawa #2

allegro Tech
allegro Tech
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na drugie Allegro Tech Talks w Warszawie!
Na spotkaniu inżynierowie allegro przybliżą Wam tematy związanie z testowaniem aplikacji mobilnych i webowych.

Uwaga!
Żeby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się przez formularz:
https://goo.gl/forms/vDctZUpa5TmskrsI2

Początki w świecie aplikacji mobilnych
Początki w świecie mobilnym - czyli na czym polega praca testera aplikacji, jak wygląda świat mobilny, jakie napotyka się w nim problemy i z jakich narzędzi warto korzystać. Prezentacja przeznaczona będzie zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z testowaniem aplikacji mobilnych, doświadczonych testerów, oraz osób zainteresowach tematyką.
W prezentacji omówię specyfikę testowania mobilnego, sprzętu i narzędzi, a także automatyzacji. Przytoczę również kilka anegdot :)

Piotr Wicherski - Certyfikowany tester oraz pasjonat urządzeń mobilnych. W branży mobilnej działa od 2008 roku. Testował moduły, urządzenia, aplikacje i systemy operacyjne. Obecnie starszy inżynier testów oprogramowania w Grupie Allegro. Poza pracą zawodową czynnie wspiera organizacje i działania mające na celu propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z obszaru jakości oprogramowania. Administruje grupą Testowanie Oprogramowania na Facebooku. Mentor, prelegent, organizator i lider wolontariuszy przy wydarzeniach takich jak TestWarez, Agile & Automation Days, TestingCup, BrainCode Mobi czy WarszawQA

Selenium Grid & Docker - budowa środowiska do testów przeglądarkowych.

Automatyczne testy przeglądarkowe są niezbędnym etapem procesu wytwarzania każdej aplikacji webowej. Aby były efektywne, powinny być szybkie i wykonywane na różnych środowiskach i przeglądarkach. W czasach, gdy działy development i operations ściśle ze sobą współpracują, infrastruktura testowa powinna być skalowalna oraz dostępna jako kod.

W czasie prezentacji przedstawię budowę środowiska testowego opartego o Selenium Grid i Dockera. Podczas live demo pokażę jak budować takie środowisko za pomocą jednej komendy, oraz jak skalować je w czasie rzeczywistym.

Łukasz Rosłonek - Inżynier jakości specjalizujący się w automatyzacji testów, oraz technicznym podejściu do testowania. Zwolennik zwinnych metodyk projektowych, systemów rozproszonych i oprogramowania open-source. Od 2014 w Grupie Allegro, gdzie pracuje obecnie jako Starszy Inżynier Testów. Autor bloga http://testdetective.com

Do zobaczenia!

_____
Allegro Tech Talks to cykl spotkań, w czasie których znakomici prelegenci mówią o projektach, które w Allegro realizujemy, o problemach, z którymi zdarza nam się mierzyć oraz oryginalnych rozwiązaniach, które implementujemy. Jako że zawsze jesteśmy otwarci na różnorodność perspektyw i tematów, wśród prezentujących nie zabraknie także gości spoza naszej organizacji.

https://www.youtube.com/watch?v=A44ZgFhDBQY