What we're about

About Allegro Tech

As Allegro Tech we are representing over 800 engineers from Poland working on biggest e-commerce platform in CEE.

We believe that creating & operating web scale applications is a great challenge and with this group we would like to share that experience with you.

This group is open to anyone interested in building distributed, scalable, resilient, web scale systems. We will share our success & war stories with technologies insights and governance practices.

Through this Meetup Group we will also announce various events in which we are involved around the Poland - hackathons, conferences, workshops and meetups of all sort that you are welcome to join on all levels of expertise :)

Allegro Tech Talks

https://www.youtube.com/watch?v=A44ZgFhDBQY

Upcoming events (2)

Allegro Tech Labs #6 Online: Poznać Reacta - poziom podstawowy

***REJESTRACJA***
Prosimy o rejestrację poprzez https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-labs-6/ Po zarejestrowaniu otrzymasz e-mail z potwierdzeniem rejestracji, Twoim biletem oraz linkiem do warsztatów online.

***SZCZEGÓŁY***
Allegro Tech Labs #6 to idealna okazja aby poznać podstawy biblioteki React od praktycznej strony. Podczas warsztatów porozmawiamy o dobrych praktykach i wzorcach stosowanych przy tworzeniu aplikacji przy użyciu Reacta. Rozszerzysz swoją wiedzę o znajomość najpopularniejszej na rynku i najchętniej wybieranej przez deweloperów biblioteki front-endowej. Podczas warsztatów stworzymy prostą aplikację typu SPA wykorzystując przy tym bibliotekę React. Poznamy podstawowe zagadnienia oraz techniki i przeprowadzimy wstępną konfigurację projektu. Skomunikujemy się z publicznym API, a otrzymane dane wykorzystamy przy pomocy React Hooks. Całość zamkniemy w komponentach i poskładamy je w logiczną całość.

Data i godzina: Warsztaty trwają w sumie 6 godzin i są podzielone na dwa dni. Spotykamy się w środę (10.03) i w czwartek (11.03) w godzinach 17:00 - 20:00

Do kogo kierujemy warsztaty:
Do osób, które znają język JavaScript na poziomie średnio-zaawansowanym, które chciałyby rozszerzyć swój stack technologiczny o podstawowe zagadnienia biblioteki React.

Co musisz wiedzieć, zanim przyjdziesz na nasze warsztatu:
- znajomość języka JavaScript na poziomie średnio-zaawansowanym,
- podstawowa znajomość obsługi menedżera zależności NPM,
- podstawowa znajomość obsługi terminala,
- podstawowa umiejętność pracy z GIT.

Czego potrzebujesz, aby móc wziąć udział w warsztatach?
- zainstalowanie środowisko uruchomieniowe Node.js w wersji min. 12 (rekomendowany wersja LTS),
- edytor kodu (rekomendowany Visual Studio Code, Webstorm, lub IntelliJ)

Trener:
Radek Wojtysiak, Front-end Software Engineer w Allegro, pasjonat technologii webowych pamiętający czasy popularności znacznika. Zainteresowany zapewnianiem jakości oraz testowaniem aplikacji WWW. Po godzinach trener oraz prelegent JavaScript wiecznie starający się podzielić swoją wiedzą z innymi.
Liczba wolnych miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

#15 Allegro Tech Live - Jak technicznie dbać o produkt?

Online event

Allegro Tech Live to nowa, w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream. Tym razem dowiecie się jak w Allegro dbamy o produkt od strony technicznej.

Data:[masked]
Godz: 18:00 - 20:00
Wydarzenie online, link do Youtube: zostanie dodany kilka dni przed wydarzeniem

(live stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/)

AGENDA
18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie
18:10- 18:55 - Prezentacja nr 1: “ArchUnit - redukcja długu technicznego”
18:55 - 19:05 - Sesja Q&A
19:05 - 19:50 - Prezentacja nr 2: API jako produkt - o bolączkach i rozwiązaniach w projektowaniu i utrzymaniu publicznego API
19:50 - 20:00 - Sesja Q&A
20:00 - Zakończenie

(zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!)

OPIS:
ArchUnit - redukcja długo technicznego:

ArchUnit już jakiś czas temu zagościł na dobre w projektach opensource i komercyjnych jako biblioteka do testowania przyjętej architektury. Niestety pomimo swojej popularności wciąż wiele osób nie testuje, a przez to nie pilnuje przyjętych założeń projektowych. Możesz pozwolić aby architektura Twojej aplikacji zmieniała się dokładnie wtedy kiedy tego nie chcesz, a dług techniczny się powiększał albo skorzystać z ArchUnit i zapanować nad nim. Podczas prelekcji dowiesz się jakie możliwości daje ArchUnit oraz w jaki sposób z niego korzystać na przykładzie architektury hexagonalnej.

API jako produkt - o bolączkach i rozwiązaniach w projektowaniu i utrzymaniu publicznego API:

Wystawić RESTowe API jest bardzo łatwo. Zrobić to poprawnie? Dużo trudniej!
Podczas naszej prelekcji opowiemy o aspektach na które trzeba zwrócić uwagę podczas projektowania RESTowego API oraz przedstawimy problemy, które natrafiliśmy w naszej pracy podczas tworzenia publicznego API Allegro. Ponadto postaramy się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego powinniśmy się w ogóle tym wszystkim przejmować?

BIO:
Prowadzący Karol Teske (Allegro) Od 3 lat inżynier oprogramowania w zespole API Allegro. Wolny czas spędza na pisaniu pracy magisterskiej bądź oglądaniu angielskiej Premier League.

Dariusz Zbyrad - Software Engineer w Allegro. W codziennej pracy stawia na minimalizm i czysty kod wykorzystując do tego najnowsze technologie. Toleruje JavaScript, uwielbia górskie wycieczki i elektronikę, budując czasem coś z niczego. Zakochany w analizie danych

Krzysztof Wędrowycz - programistyczny poliglota z pasją do rozwiązywania problemów. Uwielbia wyzwania (nawet te w PHP ;). W wolnym czasie pochłania kilogramy książek dla których ma własną bibliotekę lub stara się wychować dziecko na porządnego człowieka, a szczeniaka na porządnego psa (na razie bez większych sukcesów).

Aleksander Żelazny - Programista Allegro na co dzień zajmujący się sprawami API. Entuzjasta dzielenia się wiedzą i wszystkiego co ciekawe. W czasie wolnym poznaje świat.

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3H6pFiZJU

Past events (135)

Photos (235)