What we're about

About Allegro Tech

As Allegro Tech we are representing over 600 engineers from Poland working on biggest e-commerce platform in CEE.

We believe that creating & operating web scale applications is a great challenge and with this group we would like to share that experience with you.

This group is open to anyone interested in building distributed, scalable, resilient, web scale systems. We will share our success & war stories with technologies insights and governance practices.

Through this Meetup Group we will also announce various events in which we are involved around the Poland - hackathons, conferences, workshops and meetups of all sort that you are welcome to join on all levels of expertise :)

Allegro Tech Talks

https://www.youtube.com/watch?v=A44ZgFhDBQY

Upcoming events (2)

Allegro Tech Talks #18 - Android

Allegro

Cześć, Tym razem tematem przewodnim Allegro Tech Talks będzie Android! ***REJESTRACJA*** Prosimy o rejestrację poprzez https://www.eventbrite.com/e/allegro-tech-talks-18-android-tickets-58581747584 Po zarejestrowaniu otrzymasz e-mail z potwierdzeniem oraz Twoim biletem. Kod QR będzie potrzebny przy wejściu na wydarzenie :) ******* Agenda: 18:00 - 18:30 - Mobilny backend z Firebase - Michał Moczulski 18:30 - 18:45 - przerwa na przekąski 18:45 - 19:15 - Networking dla każdego - Mateusz Wilczyński 19:15 - 19:45 - Migracja dużej aplikacji na AndroidX - Samuel Jarosiński Wszystkie prezentacje będą streamowane na fb allegro tech. 1. Mobilny backend z Firebase - Michał Moczulski Zaprezentuję, w jaki sposób przy pomocy Firebase stworzyć backend na potrzeby aplikacji mobilnej. Na konkrentych przykładach pokażę zalety i ograniczenia takiego rozwiązania. Michał pracuje jako Android developer nad rozwojem zakupowej aplikacji mobilnej Allegro. Programista aplikacji mobilnych z 7-letnim doświadczeniem, współorganizator poznańskiej grupy programistów Android. 2. Networking dla każdego - Mateusz Wilczyński Nieważne czy jestes zwolennikiem LiveData, Rx czy Coroutines. Pokażę Ci jak opracować Networking, który zadowoli każdego. Mateusz pracuje w Allegro od 5 lat. Na codzień zajmuje się rozwijaniem aplikacji Allegro dla kupujących. 3. Migracja dużej aplikacji na AndroidX - Samuel Jarosiński Po uruchomieniu “Migrate to AndroidX” w Android Studio git pokazał grubo ponad półtora tysiąca zmienionych plików, a i tak nic nie działało... Jak w takim razie zmigrować dużą aplikację na AndroidX? Opowiem jak wyglądał proces migracji naszej aplikacji dla kupujących, pokażę z czym konkretnie nie poradził sobie Jetifier, omówię kilka problemów, które trzeba było rozwiązać ręcznie, podpowiem jak sprawnie zrobić code review tak rozległych zmian i jak to wszystko zrobić, by nie blokować pracy całemu zespołowi. Samuel to programista na Androida, w Allegro od 2014 roku. Specjalizuje się w tworzeniu i doskonaleniu interfejsu użytkownika. Energooszczędny, wodoodporny, uprawia spanie długodystansowe.

Hackathon BrainCode 2019

Needs a location

REJESTRACJA: https://braincode.eventbrite.com Jeżeli liczysz na 24h programowania w gronie zaangażowanych ludzi z głowami pełnymi pomysłów, chcesz dać upust swojej kreatywności w pracy zespołowej a jednocześnie zawalczyć o nagrody i miejsce w programie stażowym - jesteś w odpowiednim miejscu ;) Już dziś zarejestruj się na hackathon BrainCode organizowany przez Allegro! Event będzie odbywać się jednocześnie w Warszawie, Poznaniu oraz Toruniu. Więcej informacji o wydarzeniu: https://allegro.tech/braincode/ BrainCode 2019 | from offline to online Pomimo powszechnego dostępu do Internetu sprzedaż w e-commerce to wciąż jedynie 10.2% globalnego rynku handlu detalicznego (5.0% w PL). Przełamywanie barier zakupowych pomiędzy offline a online to jedno z wyzwań dzisiejszej branży e-commerce. W Allegro identyfikujemy kilka obszarów, które mogą stanowić kluczowe bariery pomiędzy zakupami offline a online. Jednym z nich jest obszar dostaw. Uczestnicy będą mieć dobę, aby zmierzyć się z wypracowaniem rozwiązań pomagających pokonać bariery zakupowe pomiędzy offline a online. Więcej informacji na stronie wydarzenia https://allegro.tech/braincode/

Past events (96)

Allegro Tech Talks - Misja zmiana branży! #3

Needs a location

Photos (186)