Next Meetup

Allegro Tech Talks Poznań #7
Zapraszamy na pierwszy w tym roku event frontendowy z serii Allegro Tech Talks w Poznaniu. Plan: 17:45 - 18:15 - Rejestracja 18:15 - 18:45- Wojciech Dzikowski - “Co siedzi pod maską, czyli jak działają silniki JavaScript” 18:45 - 18:55 - Przerwa kawowa 18:55 - 19:25 - Sergey Bolshov - “Allegro, vivo, presto” 19:25 - 20:00 - Przerwa 20:00 - 20:30 - Piotr Siwiński - “Widziałem co zrobiłeś!” 20:30 - 20:40 - Zakończenie REJESTRACJA: Prosimy o zarejestrowanie się na https://allegro.tech/events/ poprzez przycisk "register" przy opisie wydarzenia. Po kilku minutach od rejestracji otrzymasz e-mail z potwierdzeniem oraz Twoim biletem. 1. “Co siedzi pod maską, czyli jak działają silniki JavaScript” Co się dzieje z plikiem JS od pobrania do wykonania i dlaczego czasami aż tyle to trwa? Przejdziemy całą ścieżkę parsowania, kompilacji i optymalizacji. Porównamy dostępne silniki JavaScriptowe, poznamy zasady ich działania i zastanowimy się co można zrobić, żeby nasz kod działał szybciej. Wojciech Dzikowski Frontendowiec z ponad siedmioletnim stażem, od roku w Allegro. Ceniący wydajny i czysty kod ponad narzędzia i frameworki. Lubi wyzwania algorytmiczne, ale jak trzeba to napisze też CSSy dla Internet Explorera. 2. “Allegro, vivo, presto” Wielu developerów nie zdaje sobie sprawy, że czas odpowiedzi z serwera to często mniej niż 20% czasu ładowania strony. To dlatego, że łatwo przeoczyć różnicę w prędkości działania strony na błyszczącym MacBooku połączonym szerokopasmowym łączem, a telefonem przeciętnego Kowalskiego korzystającego z sieci 3G. Podczas prezentacji powiem o tym jak wydajność przekłada się na cele biznesowe i dlaczego stwierdzenie, że strona jest załadowana nie jest takie proste jak się wydaje. Przedstawię też jak monitorujemy szybkość ładowania stron w Allegro oraz jakie są główne problemy, które obserwujemy. Opowiem również jak sobie z nimi radzić przy pomocy technologii takich jak SPA, HTTP/2 i AMP. Sergey Bolshov Jest pasjonatem technologii webowych. Stara się pisać możliwie najlepszej jakości kod. Stosuje TDD, naprawia messy style za pomocą BEM, nie cierpi ostrzeżeń lintera i nie sformatowanego kodu. Jego motto: 'NO UGLY HACKS!' 3. "Widziałem co zrobiłeś!" Frontend, czy chcesz tego czy nie, zawsze w jakiś sposób będzie warstwą widoczną dla użytkownika, czy są to super zaawansowane javascripty czy pięknie skomplikowane CSS. Zatem jaki język komunikacji musisz poznać i z kim się zaprzyjaźnić by móc konstruktywnie skakać sobie do oczu, aby tworzyć lepszy design? Co to znaczy, że musisz być uparty, no i ostatecznie jak możesz sobie ułatwić development poprzez dobranie lub zbudowanie odpowiednich narzędzi? Piotr Siwiński Humanista w świecie IT. Frontendowiec z siedemnastoletnim stażem. W Allegro już dziesięć lat. Człowiek od styleguidów i niskopoziomowego CSS. Biegły w mowie i piśmie, po to, żeby opowiedzieć o pomysłach, projektach, sytuacji na świecie lub filozoficzno-psychologicznych rozmyślaniach.

Pixel

Grunwaldzka 182 · Poznań

  Past Meetups

  What we're about

  Public Group

  About Allegro Tech

  As Allegro Tech we are representing over 600 engineers from Poland working on biggest e-commerce platform in CEE.

  We believe that creating & operating web scale applications is a great challenge and with this group we would like to share that experience with you.

  This group is open to anyone interested in building distributed, scalable, resilient, web scale systems. We will share our success & war stories with technologies insights and governance practices.

  Through this Meetup Group we will also announce various events in which we are involved around the Poland - hackathons, conferences, workshops and meetups of all sort that you are welcome to join on all levels of expertise :)

  Allegro Tech Talks

  https://www.youtube.com/watch?v=A44ZgFhDBQY

  Members (3,442)

  Photos (133)