Past Meetup

UX Monday: Human Centred Design v sociálních službách

This Meetup is past

99 people went

Details

Všichni snad budeme jednou staří, tak si pojďme poslechnout, jak se dělá design služeb pro seniory. Povídání to bude zajímavé hned ze dvou důvodů:
1) senioři jsou specifická a hodně se rozvíjející cílová skupina,
2) tentokrát nás nečeká žádný digitál, jen ryzí off-line svět.

---

Dominika Potužáková: Senioři už nejsou co bývali
aneb jeden den výzkumnice za "důchoďákem" budoucnosti.

Pro architektonický ateliér jsme zkoumali potřeby potenciálních klientů - seniorů v návaznosti na celkovou funkční náplň objektu a poskytované služby.

Dominika je původně průmyslová designérka, kterou ale začalo víc bavit hrabat se v lidských hlavách a zjišťovat co my lidé potřebujeme ke spokojenému žití v tomto technologickém světě.

---

Dalibor Tomko: Zkouška HCD postupů v domovech pro seniory

IdeaSense ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí zkoušelo, zda a jak lze přenést postupy human centered design do každodenní práce 11 domovů pro seniory a postižené. Kombinace projektu z veřejných peněz a prostředí sociálních služeb zajistilo, že jsme měli plné ruce práce, abychom sami sebe přizpůsobili. Prozradíme, kde jsme drhli a co bychom napodruhé dělali jinak, a samozřejmě i to, co se povedlo a posunulo spolupracující domovy dál.

Dalibor dělí svůj čas mezi vedení design thinking workshopů pro IdeaSense a permakulturní poustevničení na samotě v Podkrkonoší. Před tím nakouknul do sociálního podnikání v Londýně, prozkoumával různé okrajové komunity od eko-vesniček po hackerspaces a taky si vyzkoušel consulting pro nadnárodní korporace. Studoval ekonomické obory v Praze, Bergenu a Šanghaji.

---

18:30 – Prezence, občerstvení, networking.
19:00 – Program.
21:00 – Pivo.

Vstupné 100 Kč

Členové Asociace UX a lidé pracující v sociálních službách mají vstup ZDARMA.