Ekstraordinær generalforsamling


Details
På ordinært årsmøte i april 2023 ble det vedtatt at Bitraf skal justere medlemskontingenten for første gang, 11 år etter foreningen ble startet. Utgiftene våre går opp hvert eneste år, og det er ikke bærekraftig i lengden å holde kontingenten like lav.
På årsmøtet ble det vedtatt at økningen skulle gjelde bare nye medlemmer. Dette var basert på en misforståelse om at vi ikke kunne øke prisen for nåværende medlemmer uten en hel masse styr med betalingsavtaler. Dette har vist seg å ikke stemme. Vi kan øke prisen for alle medlemmer på en enkel måte, men dette må vedtas på generalforsamling for å kunne gjennomføres.
Det innkalles derfor til en ekstraordinær generalforsamling og agendaen er som følger:
- Valg av møteleder og referent
- Godkjenning av innkalling
- Økning av medlemsavgift for alle medlemmer (forslaget er å øke kontingenten med 10%, slik det ble vedtatt på ordinær generalforsamling, altså til hhv. 330 og 550 kroner i måneden)
- Diskusjon og mulig vedtak om styret i framtiden skal ha mulighet til å justere medlemskontingenten, uten at dette trenger å vedtas på årsmøtet
Slik det er i dag, har vi akkurat nok til løpende utgifter - forutsatt at medlemstallet holder seg stabilt. Vi har ikke råd til ekstraordinære utgifter eller avdrag på lånene vi har tatt opp fra medlemmer for å dekke 1,4 millioner i depositum. Formålet med økningen er å gi Bitraf litt mer spillerom etter flyttingen.
Vi regner med at dette blir et kort møte, da det bare er denne ene saken til behandling. Medlemmer som har betalt medlemsavgift når den ekstraordinære generalforsamlingen avholdes er stemmeberettigede.

Ekstraordinær generalforsamling