Past Meetup

R, duże dane i machine learning w analizie danych onkologicznych

This Meetup is past

102 people went

Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej

Podchorążych 1, sala 101 · Kraków

How to find us

Dojazd tramwajami 4, 8, 13, 14, 24. Przystanek Uniwersytet Pedagogiczny.

Details

Jeszcze nie odbyło się #14 spotkanie eRka, które planowane jest na 27 kwietnia, a już szykujemy dla Was kolejną niespodziankę.

Na początku maja zapraszamy Was na spotkanie z dr hab. inż. Przemysławem Bieckiem. Będzie R, duże dane i machine learning w analizie danych onkologicznych.

Nowe techniki pomiaru cech genetycznych (tzw. NGS - Next Generation Sequencing) otworzyły zupełnie nowe możliwości i wyzwania w modelowaniu danych. Na przykładzie projektu The Cancer Genome Atlas (petabajty danych o 11 tysiącach pacjentów) pokażę jak konstruuje się skalowalne modele predykcyjne stosowane w onkologii.Ilość danych oraz ich złożona struktura (dane zliczeniowe, ilościowe, korpusy tekstu, obserwacje cenzurowane) jest świetną pożywką dla testowania najprzeróżniejszych zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego czy nowych pomysłów na wizualizacje danych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja na wydarzenie poprzez serwis meetup. Jeżeli ktoś będzie wiedział, że nie może ostatecznie przyjść na spotkanie, to prosimy o wypisanie się wydarzenia, aby nie blokować miejsca innym zainteresowanym.

---
JĘZYK PREZENTACJI: POLSKI