What we're about

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent tarafından 2012 yılında kurulan İTÜ Çekirdek; bugüne dek 1.857 girişime ve 4.233 girişimciye destek olmuştur. Finansal teknolojilerden, sağlık teknolojilerine, arttırılmış gerçeklik uygulamalarından donanım projelerine kadar birçok farklı alanda projeye destek olan İTÜ Çekirdek 40’ı aşkın paydaşıyla; girişimcileri, şirketleri, melek yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir girişimcilik platformudur. Bugüne kadar İTÜ Çekirdek girişimleri 81 milyon TL üzerinde yatırım almışlardır ve 2230 kişiden fazla istihdam yaratmışlardır. Toplam ciroları ise 73 milyon TL'yi geçmiştir.

Belli dönemlerde sürecine dahil ettiği girişimlere ön kuluçka ve hızlandırma programı kapsamında 7 haftalık girişimcilik eğitimi, geniş mentor ağından faydalanma hakkı, açık ofis kullanımı, Fikri Sinai Mülkiyet Hakları desteği, Ar-Ge destek fonu, atölye gibi birçok haktan yararlanma fırsatı sunmaktadır.

Dünyadaki lider üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezlerini karşılaştıran ve sıralayan uluslararası UBI Global endeksi tarafından İTÜ Çekirdek, Avrupa’nın en iyi 2’inci, dünyanın ise en iyi 3’üncü kuluçka merkezi seçilmiştir.

Upcoming events (1)

Big Bang Startup Challenge 2019

UNIQ, İstanbul

Girişimcilik ekosisteminin heyecanla beklediği Big Bang 2019'a hazır mısınız? Yıl boyunca İTÜ Çekirdek tarafından destek alan en iyi 80 girişimin fuayede yer aldığı, 20'sinin sahnede sunum yaptığı Big Bang Startup Challenge 28 Kasımda, Uniq İstanbul'da! Bir sonraki adıma şahit olmak, geleceğin teknolojileri keşfetmek için hemen kayıt ol! Etkinliğe kayıt olmak ve değişikliklerden haber olmak için; https://bigbang.itucekirdek.com/kayit-ol

Past events (201)

Yatırım Süreçleri ve Değerleme

İTÜ Çekirdek

Photos (155)

Find us also at