Details
Julemøtet til javabin Trondheim blir med god mat og drikke på E.C. Dahls!
Kvelden vil forløpe omtrent som følger:
- Vi åpner vårt lokale kl 17.00. Da blir det mulighet til å slå av en prat med andre dukes og kjøpe seg forfriskninger i baren etter eget ønske.
- kl 17.30 får vi servert en fantastisk 3-retters, spandert av javaBin. Da utvalget i god drikke er stort blir det opp til hver enkelt å velge og finansiere sin egen drikkepakke til menyen. Vi koser oss med god mat og drikke og gode historier om strandede prosjekter og det neste nye kule i teknologimiljøet.
- ca 18:30 starter den faglige delen.
OBS: Hvis du har allergier, eller det er andre forhold vi må melde fra til kjøkkenet om, og du ikke sa fra da du meldte deg på, vennligst send oss en melding, eller kommentér på meetupen så fort som mulig!
Vel møtt!
---
Foredrag:
Jørund Leknes
Intro til agentisk kunstig intelligens.
Elias Botterli Sørensen
LLM-agenter er sårbare for trusler som confused deputy og forgiftet context via indirekte prompt injections. Blandingen av kontrollflyt og dataflyt gjør jobben med å sikre denne teknologien særlig krevende. La oss se på noe det siste fra forskning på området, og hvordan vi kan designe agenter på en måte som gir reelle sikkerhetsgarantier, i motsetning til mange av dagens probablistiske beskyttelsesstrategier som er mer som å kaste terning.
