#4 Spotkanie OLMUG

Details

18:00 - Podróż po świecie Hangfire - Daniel Plawgo

Opis prezentacji: Podczas mojej poprzedniej prezentacji o ciekawych pakietach z nuget, Hangfire zbudził bardzo duże zainteresowanie. Dlatego postanowiłem pociągnąć temat i przygotowałem całą sesję poświęconą Hangfire. Podczas prezentacji postaram się pokazać bardziej rozbudowane przykłady użycia Hangfire, który w pełni pokaże możliwości bibioteki.

19:15 - Szczęśliwy programista? Kluczowe wskazówki do udanej kariery w IT - Maciej Aniserowicz

Opis prezentacji: Branża IT oferuje wielkie szanse rozwoju: zarówno zawodowego, jak i osobistego. Pracownicy z tych środowisk są często postrzegani jako szczęściarze. I... nie jest to perspektywa pozbawiona podstaw. Z reguły jest nam "dobrze". Jednak z jakże upragnionym przez nas komfortem wiąże się niebezpieczeństwo: uzależnienie. Uzależnienie od wygody i beztroski. Wbrew pozorom nie trzeba jednak wiele, by w pełni cieszyć się wolnością, zachowując wszystkie benefity rzucone nam przez cywilizację. Jak? Na swojej kilkunastoletniej ścieżce popełniłem wiele błędów i wyciągnąłem nieco wniosków. Dostałem niejedną nauczkę, ale każde przykre doświadczenie okazywało się na dłuższą metę bezcenne. Po ponad dekadzie życia w pełni poświęconego programowaniu... uwolniłem się. Nadal czerpię korzyści z uprzywilejowanej pozycji, jaką daje "części IT", ale jednocześnie rozwijam różne pasje i umiejętności. Programuję, jeśli chcę, a nie "bo muszę". Świadomie decyduję, czy to jest najlepsze wykorzystanie mojego czasu i potencjału w danym momencie. Jak? Kiedyś nie miałem takich możliwości ani nawet refleksji. Podczas tej prezentacji zaproszę Cię do chwili zastanowienia się nad prowadzeniem swojej własnej kariery w dżungli IT. Co możemy zrobić, by w pełni wykorzystać te wyjątkowe - a przecież przejściowe - możliwości? I... JAK?

Opis prelegenta (Maciej Aniserowicz): Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego związanego z programowaniem. Autor książki "Zawód: Programista". Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia. Po trzecie: żyje i oddycha polską społecznością programistyczną. Autor dev-bloga: devstyle.pl i VLOGa na YouTube. Twórca podcasta programistycznego: DevTalk. Prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Współorganizator legendarnej konferencji Programistok. Organizator konkursu Daj Się Poznać. Jeden z ex-liderów Białostockiej Grupy .NET. Od 2008 posiadacz tytułu Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET.
Od 2005 Microsoft Certified Professional. Prywatnie: mąż, tata. Dużo myśli, nieustannie poznając siebie. Słucha dobrej muzyki każdego rodzaju. Rozbił się na torze wyścigowym i znalazł w tym prawie same pozytywy.