Open Data Day Hackathon - Datu žurnālistikas hakatons

This is a past event

27 people went

infogr.am birojs

Ģertrūdes iela 32 - 3 · Riga

How to find us

Durvis no Ģertrūdes ielas puses starp Indiešu restorānu un Latvijas mēbeļu veikalu. Durvju kods: 2465

Location image of event venue

Details

Datu žurnālistikas hakatons

Piesakies Atvērto datu dienai (http://opendataday.org/) veltītam Datu žurnālistikas hakatonam, kas norisnāsies š.g. 5. martā, Rīgā! Šogad tas vērsts uz datos balstītu stāstu atklāšanu. Ja esi žurnālists, programmētājs vai aktīvists, kam rūp kāda no hakatonā pētītajām tēmām, līdz 23. februārim piesaki savu dalību un vienas dienas laikā iegūsti jaunas prasmes un zināšanas, komandās strādājot pie nozīmīgu datos balstītu stāstu atklāšanas.

Hakatona rezultāts var būt gan datu analīzes rezultātā iegūta ziņa, vizualizācija vai interaktīva tiešsaistes aplikācija, kas uz Latvijas publiskajiem datiem ļauj paraudzīties no jauna skatu punkta. Līdzīgi līdz šim īstenoti projekti ir interaktīva karte par Latvijas pašvaldību sociālās palīdzības pabalstiem (https://eazybi.com/accounts/1749/dashboards/pasvaldibu-socialas-palidzibas-pabalsti), kā arī interaktīvas kartes par to, kurās Latvijas pašvaldību skolās saimnieko firmas un kur - pati skola/pašvaldība nodrošina ēdināšanu (http://www.rebaltica.lv/lv/petijumi/veseliba_latvija/a/1001/datu_karte_kuras_pasvaldibas_izvelas_firmas.html).

Hakatona laikā būs iespēja strādāt gan ar pašlaik publiski pieejamiem datiem (saraksts pieejams šeit (https://docs.google.com/document/d/1ztY2OoSxp0_5Jp0EoNXRz1y0bmGCx0h2NPcLDHAGM1c/edit?usp=sharing)), gan ar datiem, ko dalībnieki ieguvuši paši. Hakatona rīkotāju apkopotie dati ļauj pētīt tādas tēmas kā izglītība, demogrāfija, ekonomika, publiskā pārvalde, Latvijas reģioni un partiju finanses.

Dienas darba rezultātā izstrādātie stāsti var tikt publicēti kādā no haktonu atbalstošajiem medijiem, kā arī prezentēti Latvijas žurnālistu asociācijas gada balvas laikā š.g. 19. martā.

Hakatonu rīko School of Data Latvia sadarbībā ar Open Data Latvia (http://opendata.lv/) un Re:Baltica (http://www.rebaltica.lv/en/). To atbalsta SIA Infogram, Delfi.lv, FEJS Latvija un Lursoft. Piedalīšanās hakatonā ir bez maksas. Dalībnieki nesaņems samaksu par savu darbu tā laikā.

Hakatons ir pasākuma formāts, ko plāši izmanto informācijas tehnoloģiju un datora pastarpinātas žurnālistikas (Computer Assisted Reporting (http://www.ire.org/nicar/about/)), tai skaitā datu žurnālistikas, nozares. Tas paredz komandu darbu, kura laikā tiek izmantota programmētāju palīdzība radot jaunus digitālus produktus.

Data Journalism Hackathon

You are welcome to join the Open Data Day Hackathon (http://opendataday.org/) on March 5th. This time we will focus on exploring data-driven stories hidden in Latvian publicly available data.

Journalists in collaboration with programmers and civic activists are expected to produce a data-driven news headline, a visualization or an interactive application that allows to explore public data from a different perspective. The end result might be published in national media outlets and presented at the Journalism Awards organized by Latvian Journalist's Association on March 19th.

Some of the topics to work on are Education, Demographics, Economy, Public Services, Latvian Regions and Party Budgets. See the list of publically available data here (https://docs.google.com/document/d/1ztY2OoSxp0_5Jp0EoNXRz1y0bmGCx0h2NPcLDHAGM1c/edit?usp=sharing).

The Hackathon is organized by School of Data Latvia in collaboration with Open Data Latvia (http://opendata.lv/) and Re:Baltica (http://www.rebaltica.lv/en/). It's free of charge and the participants won't get paid for their work at the hackathon.