Skip to content

Obligacje & Kotlin: mikołajkowe spotkanie JUG Poznań

Photo of Waldemar Panas
Hosted By
Waldemar P.
Obligacje & Kotlin: mikołajkowe spotkanie JUG Poznań

Details

🎅🌟 Dołącz do nas na najbliższym spotkaniu JUG Poznań! 🌟🎅

Nie przegap okazji do spotkania z innymi programistami i pogłębienia swojej wiedzy. W tym mikołajkowym dniu dostaniecie prezent w postaci dwóch świetnych prezentacji o zupełnie różnej tematyce. 🎄🤶

🎁 🏦 Obligacje, kredyty i pożyczki - co jesteś winien wobec swojego kodu?
Dług technologiczny umożliwia szybsze dostarczanie wartości biznesowej. Rosnący rozwala nawet najlepsze aplikacje i wzbudza frustrację w zespole. Kiedy? Jak? Po co go spłacać? Programistom często brakuje odpowiedzi. Moje doświadczenia skutecznego zarządzania długiem technologicznym w projekcie.
🎅👨‍💻 Mateusz Parada
Jestem od ponad dziesięciu lat programistą w środowisku JVMa. W ostatnich latach naprzemiennie pełniłem role lideskie i inżynierskie. Lubię pracować blisko biznesu łącząc światy technologii i produktu. Prywatnie ojciec dwójki dzieci i amator piłki nożnej.

🎁 🏗️ Design Patterns revisited in Kotlin
Wiele wzorców projektowych - a raczej konkretne ich implementacje - jak i wiele dobrych praktyk uznawanych za standard w Javie, w Kotlinie za standard uznawane być nie muszą. Mimo dynamicznego rozwoju Javy w ostatnim czasie, Kotlin nadal posiada zestaw funkcji niedostępnych nawet w najnowszej wersji Javy. W mojej prezentacji przedstawię Wam Kotlin, który znacząco różni się od Javy. Na podstawie implementacji kilku popularnych wzorców projektowych, przejdziemy przez najbardziej kluczowe - w kontekście różnic w stosunku do Javy - funkcje języka Kotlin. Nie zabraknie też praktycznych wskazówek dotyczących dobrych praktyk.
🎅👨‍💻 Łukasz Pięta
Software Engineer @ Stepwise, pasjonat języka programowania Kotlin, stający zawsze po stronie uciśnionych (dlaczego wszscy tak bardzo nienawidzą Hibrante’a?). W wolnym czasie kontrybuuję do open-source’owej, wieloplatformowej biblioteki do pisania testów w Kotlinie - Kotest.

Dodatkowo dla niektórych z Was Mikołaj 🎅 zostawi prezent w postaci książek Marcina Moskali:
🎁 Effective Kotlin: Best Practices
🎁 Kotlin Coroutines: Deep Dive

To spotkanie to doskonała okazja, aby spotkać innych entuzjastów Javy oraz Kotlina, nauczyć się od doświadczonych profesjonalistów i poszerzyć swoją sieć kontaktów. Nie przegap tej okazji, aby pogłębić wiedzę o najpopularniejszym frameworku do wytwarzania aplikacji w świecie Javy!

📍 Miejsce: Politechnika Poznańska, CW 8

🎟️ Zapisz się już teraz! Liczba miejsc ograniczona 🤓

⚡️Zostań prelegentem na spotkaniach JUGa! Zgłoś się już dzisiaj 🚀

  • Buduj swoją markę osobistą i rozszerzaj sieć kontaktów.
  • Pokaż swoje umiejętności i zachwyć potencjalnych pracodawców.
  • Nie musisz mieć gotowej prezentacji. Nasz zespół pomoże ci ją dopracować
  • Uzupełnij 👉 formularz zgłoszeniowy 👈 i dziel się swoją wiedzą ze społecznością Java User Group!
Photo of Poznań Java User Group group
Poznań Java User Group
See more events
FREE
125 spots left