• JUGtoberFest 2022

  Needs a location

  Koniec tego online!
  Po dwóch latach przerwy wracamy! JUGtoberFest wraca (miejmy nadzieje już bez żadnych przerw pandemicznych) do kalendarza JUGowego i zaprasza na spotkanie przy piwie i dobrym tech-talku!

  Zobaczymy się 5 października o godzinie 17:30 w Novotel Poznań Centrum przy ulicy plac Andersa 1.

  Jak na razie ujawniamy dwie z trzech planowanych prezentacji. Update agendy niedługo!

  Planowany program:
  Konrad Szałkowski - Project Loom: support a high-throughput, lightweight concurrency model in Java.
  During the lecture I will describe to you next part of changes coming into JVM. After Jigsaw, Records and Shenanodah - Loom is next big game changer for lots of project. Its task is to add lightweight concurrency concepts to Java Virtual Machine - which will allow to spare on RAM and CPU expenses.

  Paweł Woźniak - Featuretoggles – A fusebox for developers
  Over the time platform is getting more advanced. With growth, platform is getting more complex How to make a change in it … and keep SLA ;) Personal experiences of developers gathered throughout few years running the platform with high availability demand.

  Daniel Dopierała - Going big with Kotlin
  Rok temu wraz z zespołem przejąłem przetwarzanie Big Data oparte o Pythona i Apache Beam. Los chciał, że w tamtym czasie nasz stos technologiczny był zgoła inny – Scala, Apache Spark oraz Kotlin i Spring. Zderzenie z innym światem i wieloma nowymi technologiami było dla całego zespołu nie lada wyzwaniem. Biorąc nauczkę z napotkanych problemów obraliśmy kurs na ujednolicenie stosu. Tym sposobem stworzyliśmy pierwsze w Allegro przetwarzanie Big Data w Kotlinie. Serdecznie zapraszam Was na poliglotyczną podróż po Big Data, w której jako przewodnik opowiem Wam o tym przedsięwzięciu i pokażę co udało się osiągnąć, a co nadal pozostaje poza naszym zasięgiem.

  Pamiętajcie, żeby zostawić swoje auta w domu/biurze/na przeglądzie i wspomóc jakąś korporację taksówkarską, ubera lub wybrać spacer! Po co później się głowić "co tu teraz z tym autem zrobić?!"

  Nie zwlekać, rejestrować się! Miejsca na JUGtober rozchodzą się bardzo szybko i to nie bez powodu!

  Strasznie się cieszymy, że możemy się znowu zobaczyć na żywo, pogadać, wypić piwo i posłuchać mądrych ludzi.

  Dziękujemy bardzo firmie VISA za wsparcie eventu jako główny sponsor oraz współorganizator!

  Zapraszamy i do zobaczenia!

 • JUGademy, sezon 5 - Spotkanie #7 Warsztat z Event Stormingu i DDD

  Needs a location

  Po krótkiej przerwie wracamy do spotkań. Jest to pierwsze spotkanie JUGademy na miejscu od bardzo dawna! Chcielibyśmy zaprosić was na warsztat pod tytułem "Wprowadzenie do Event Stormingu i DDD".

  Widzimy się już 12 października o godzinie 19:00 w sali wykładowej Politechniki Poznańskiej! Spotkanie nie będzie dostępne w formie online, ani w formie nagrania do obejrzenia później.

  Abstrakt:
  Według Alberto Brandoliniego “To nie wiedza ekspertów trafia na produkcję, a jej (nie)zrozumienie przez programistów”. A więc jak szybko zbudować wspólne i kompletne zrozumienie procesu biznesowego? Jak proces podzielić na mniejsze części?

  Z pomocą przychodzi technika Event Stormingu. Na początek spróbujemy wspólnie odkryć reguły biznesowe pewnej domeny z użyciem Event Stormingu, wcielając się w ludzi z biznesu. Następnie podzielimy system na mniejsze i prostsze części z użyciem technik Domain-Driven Design.

  Prowadzący:
  Krystian Adamski – inżynier oprogramowania w Allegro lubiący Event Storming, xDD i NoSQL. Prywatnie mąż, ojciec 2 szkrabów lubiący układać klocki lego i latać symulatorem drona. A raz na jakiś czas napisze coś na adamski.pro

  Chciał(a)bym uczestniczyć, co muszę zrobić?
  Zapisz się na spotkanie i przyjdź na Politechnikę, aby uczestniczyć w warsztacie. Podczas spotkania otrzymasz wszystkie materiały, aby móc aktywnie brać udział w warsztacie.

  Chcemy zaprosić wszystkich tych, którzy aktywnie będą chcieli brać udział w wydarzeniu! Jeżeli zmienią wam się plany i nie będziecie mogli uczestniczyć, to zwolnijcie miejsce dla innych osób.

  Podziękowania:
  Tradycyjnie dziękujemy naszym partnerom: Wydziałowi Informatyki Politechniki Poznańskiej (WIPP) za udostępnienie sali oraz Allegro, które przygotowało upominiki dla najaktywniejszych uczestników.