Next Meetup

rg-dev #23
cześć! Spotykamy się 22 listopada w Bohema. Poniżej szczegóły wystąpień. Prezentacja 1 Sławomir Skiba Pogadajmy z komputerem ============================================================= O tym jak zmienia się sposób komunikacji z komputerami i jak w prosty sposób nauczyć komputer wykonywania naszych poleceń O Sławku ============================================================= Kiedyś Programista Pascal/Delphi a od kilku lat programista .NET :). Ponad roku temu zaczął pracę w PGS Software. Pasjonuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi, w szczególności tymi wspieranymi przez duże korporacje jak Google i Microsoft. Uważa że na świecie nie ma nic za darmo a już na pewno nie jest to „darmowa” skrzynka pocztowa. ********************************************************************* ********************************************************************* Prezentacja 2 Szymon Kulec Jak zalogować wszystko, czyli historia usługi przetwarzającej miliardy logów dziennie. ============================================================= Pamiętasz szukanie w logach informacji, która nie została zapisana z jakiegoś powodu? Pamiętasz wybory pomiędzy poziomami logowania, co jest informacją dla trybu DEBUG, a co ostrzeżeniem WARN? Pamiętasz usuwanie logowania niektórych operacji z powodu "braku miejsca"? Sam znam aż za dobrze powyższe problemy. Dlatego chcę podzielić się z Tobą historią usługi stworzonej w podejściu serverless, która adresuje powyższe punkty. Podczas prezentacji omówię podejścia i wyzwania związane ze sprawnym logowaniem. Dodatkowo, opowiem w jaki sposób efektywnie przetwarzać dane w architekturze serverless, tak, aby nie płacić kilkucyfrowego rachunku za chmurę. Zapraszam do podróży w krainę danych, gdzie logujemy każdą operację! O Szymonie ============================================================= Nazywam się Szymon Kulec. Jestem Microsoft MVP, architektem, speakerem, inżynierem oprogramowania oraz liderem Warszawskiej Grupy .NET. Z zamiłowaniem łączę architekturę i oprogramowanie wysokiej wydajności. Chętnie dzielę się wiedzą na temat współczesnych architektur, systemów rozproszonych oraz zasad rządzących niskopoziomowym światem niezwykle wydajnych aplikacji. Nigdy nie alokuję przed 12. ============================================================= Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains. Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy! Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!

Restauracja Bohema

ul. Okrzei 7 · Rzeszów

Upcoming Meetups

Past Meetups (22)

  • rg-dev #22

What we're about

Rzeszowska Grupa Dev - pasjonatów programowania.

Chcemy, by w naszym mieście coś się działo, by można było zobaczyć i wysłuchać ciekawych prezentacji technicznych (i nie tylko), by można było spotkać się z innymi programistami, wymienić się doświadczeniami i nakręcić się do działania - poczuć PASJĘ :).

Zapraszamy na spotkania wszystkich, niezależnie od technologii. Chcemy bardziej koncentrować się na praktykach, które nie przemijają, niż nowych framework'ach, które pojawiają się i znikają.

Głównym sponsorami grupy są firmy PGS Software S.A. (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) oraz PrimeBit Studio (http://www.primebitstudio.com/). Dzięki nim możemy zapraszać prelegentów z całej Polski oraz ubogacać spotkania napojami i przekąskami.

Serdecznie zapraszamy!

Members (805)

Photos (75)