Skip to content

rg-dev #1

Photo of
Hosted By
Krystian S. and 4 others

Details

Zapraszamy na pierwsze, inauguracyjne spotkanie Rzeszowskiej Grupy Dev!

Z tej okazji zaprosiliśmy Maćka Aniserowicza, który opowie o samorozwoju i o społeczności (czyli o tym co zaczynamy!) oraz Krystiana Sokołowskiego, który poruszy temat bliski nam wszystkim, czyli jak pisać bezpieczne aplikacje internetowe.

Organizacyjnie:

• Czekamy na was od 18:00,

• Startujemy ok. 18:30.

Zapraszamy!

Prezentacje:

• Maciej Aniserowicz - Community-driven self-development

• Krystian Sokołowski - OWASPowo - kilka słów o (nie)bezpieczeństwie aplikacji internetowych

Community-driven self-development

Programista to nie tylko kodowanie. Programista to… o wiele więcej. Mamy wyjątkowe możliwości dbania o rozwój swojej kariery. I nie tylko kariery. Od ponad 10 lat moim hobby jest "życie w społeczności". Zaczynałem jako wiecznie zawstydzony introwertyk. I bardzo nie lubiłem takiego stanu rzeczy. Ciągłego stresu, oglądania się na opinie innych, nieustannego zastanawiania się "czy każdemu się spodobam?" i zakładania, że nie. Że będzie źle. Profesja programisty pozwoliła mi na - paradoksalnie! - zmianę samego siebie. Nieustanne stawianie sobie "niemożliwych" wyzwań i pokonywanie kolejnych wewnętrznych barier okazało się fascynującą, trwającą do dziś, podróżą przez życie. Ze społecznością programistyczną jako wspaniałym środkiem lokomocji. Zapraszam Cię w tę podróż. Doskonale wiesz, CO można robić. Pisać bloga, tworzyć artykuły, prowadzić prezentacje… nic odkrywczego, prawda? Ja postaram się pokazać Ci, co może z tego wyniknąć. I dlaczego - z reguły - warto.

Maciej Aniserowicz

Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego związanego z programowaniem.

Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia. Oferta szkoleniowa: tutaj (http://devstyle.pl/szkolenia/). Współpracuje z firmą Bottega (http://bottega.com.pl/).

Po trzecie: żyje i oddycha polską społecznością programistyczną. Autor najpopularniego dev-bloga: devstyle.pl (http://devstyle.pl/). Twórca podcasta programistycznego: DevTalk (http://devtalk.pl/). Prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju (lista wystąpień: tutaj (http://devstyle.pl/speaker/), nagrania z prezentacji: tutaj (http://devstyle.pl/video/)). Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET (https://www.facebook.com/groups/bstoknet/) oraz współorganizatorkonferencji Programistok (http://programistok.org/).

Od wielu lat jeden z trzech polskich Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET. Od 2005 posiadacz tytułu Microsoft Certified Professional.

Prywatnie: mąż, tata. Słucha dobrej muzyki każdego rodzaju. Uwielbia jazdę samochodem i motocyklem.

Na Twitterze: @maniserowicz (https://twitter.com/maniserowicz/).

Na Snapchacie: maniserowicz.

OWASPowo - kilka słów o (nie)bezpieczeństwie aplikacji internetowych

OWASP - organizacja o której niektórzy nie słyszeli, a niektórzy dobrze znają. Jak ona ma się do naszych aplikacji? Czy jesteśmy pewni, że nasza aplikacja na pewno jest bezpieczna? Podczas prezentacji zostaną przedstawione przykładowe ataki na witryny internetowe oraz informację jak się przed nimi bronić.

Krystian Sokołowski

Programista w firmie PGS Software. Posiada kilkuletnie doświadczenie w .NET. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji internetowych. Potykał się z frameworkami takimi jak Knockout czy ReactJS. Ostatnio bardziej aktywny w dziedzinie bezpieczeństwa aplikacji internetowych.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!

Facebook: https://www.facebook.com/rgdev.rze (https://www.facebook.com/rgdev.rze/)
Twitter: https://twitter.com/rgDevRze

Rynek 26 · Rzeszów