rg-dev #2

rg-dev
rg-dev
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 2. spotkanie Rzeszowskiej Grupy Dev!

Przygotowaliśmy dla Was dwa wystąpienia. Szymon Kulec wystąpi z tematem mocno technicznym - w swojej prezentacji o wydajności zejdzie do hardware'u, natomiast Kamil Dąbrowski opowie trochę bardziej miękko o swoim udziale w konkursie Daj Się Poznać 2016 i projekcie, który w ramach tego konkursu realizował.

WAŻNE:
Nie .NET-owcy - nie zrażajcie się słowem .NET w tytule prezentacji Szymona.
Będzie dużo mówił o niskopoziomowych rzeczach (CPU, pamięć, itp.), które powinny być dla Wszystkich interesujące, obiecał też w razie potrzeby podać odpowiedniki w Javie (Unsafe) dla prezentowanych przykładów.

Prezentacje:

• Szymon Kulec - Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET

• Kamil Dąbrowski - Daj Się Poznać 2016

Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET
==========================================================

Biorąc uwagę dzisiejszy hardware, programowanie współbieżne nie jest już dłużej opcją. Jest konieczne aby tworzyć wydajne aplikacje. Język C# jak i cała platforma .NET pomagają developerowi tworzyć takie rozwiązania z dużą łatwością. Czy możliwe jest zatem wytwarzanie wydajniejszych aplikacji, używając podejść innych niż Taski i async/await?

Podczas prezentacji będziemy starali się dostarczyć używając współczesnego hardware'u software przetwarzający miliony operacji na sekundę. Podróż ta przeprowadzi Cię od samych podstaw "mechanical sympathy" aż do poprawnie zbudowanych abstrakcji, na których można bazować super szybkie aplikacje. Zapnij zatem pasy, to będzie niesamowita podróż!

Szymon Kulec ( https://blog.scooletz.com )
=========================================

Szymon Kulec. Lider warszawskiej grupy .NET, prelegent, specjalista. Zainteresowany zarówno IT w skali makro (architektura), jak i mikro (performance i współczesny hardware). Miłośnik DDD i zorientowania na zdarzenia a także dobrze wyseparowanych usług, niekoniecznie w skali mikro. Jego blog możecie znaleźć pod adresem blog.scooletz.com (http://blog.scooletz.com/).

Daj Się Poznać 2016
===================

Opowiem o konkursie Daj Się Poznać 2016 - inspiracje i doświadczenia uczestników, mój projekt oraz Gala Finałowa w Siedzibie Microsoft w Warszawie.

Kamil Dąbrowski ( https://www.namekdev.net )
============================================

Full-stack developer, po godzinach czasem game developer. Lubi języki programowania, ciągle eksperymentuje z technologiami. Spędza więcej czasu na GitHubie niż na Facebooku. Gra w gry. Czasem biega.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!

Facebook: https://www.facebook.com/rgdev.rze (https://www.facebook.com/rgdev.rze/)
Twitter: https://twitter.com/rgDevRze
LinkedIn: https://www.linkedin.com/groups/8567862
Email: [masked]