Skip to content
rg-dev #5

Details

Zapraszamy na 5. spotkanie Rzeszowskiej Grupy Dev!

Specjalnie dla Was wystąpią:

Szymon Warda

Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent, blogger (IndexOutOfRange.com), ćwierkacz (@maklipsa)

Wstęp do baz grafowych

Od podstaw teorii grafów, przez budowę, typy baz grafowych po zastosowania i wydajność.

Pokażę na przykładach jak bardzo zróżnicowanym i innym światem jest świat baz grafowych oraz jak pewne problemy się w nim dużo łatwiej rozwiązuje.

Porozmawiamy o wydajności baz grafowych i porównamy do wydajności SQL Servera. A przez całość szybki kurs języka do zapytań grafowych - Cypher.

================================================

Maciek Rząsa

Programista specjalizujący się w Ruby, nie stroniący od innych języków jeśli jest taka potrzeba. Zainteresowany systemami rozproszonymi, wydajnym tworzeniem aplikacji i samoorganizującymi się zespołami.

Zwolennik dzielenia się wiedzą, regularnie zaangażowany w Rzeszów Ruby User Group ( http://rrug.pl/ ), a okazjonalnie - w zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej.

Wszyscy tworzymy systemy rozproszone.

Większość współczesnych aplikacji webowych i mobilnych to de facto systemy rozproszone. W związku z tym w trakcie tworzenia takich aplikacji, trzeba pamiętać o ograniczeniach typowych dla środowiska rozproszonego. Jedno z ważniejszych ograniczeń jest opisywane przez twierdzenie CAP. Mówi ono, że w systemie rozproszonym nie można zapewnić jednocześnie spójności danych, dostępności i odporności na awarie sieci.

W trakcie prezentacji pokażę, z czego wynikają ograniczenia opisywane w CAP, kiedy możemy się na nie natknąć oraz jak można sobie z nimi radzić. Aby nie pozostać na teoretycznych rozważaniach, opowiem jak rozwiązywaliśmy te ograniczenia w konkretnych aplikacjach webowych i mobilnych.

Podczas spotkania będzie można zdobyć licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS). Dodatkowo mamy do rozdania dwie wejściówki na konferencje Boiling Frogs (http://2017.boilingfrogs.pl/).

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

Photo of rg-dev group
rg-dev
See more events
Estrada Caffe
Rynek 26 · Rzeszów