rg-dev #9

This is a past event

48 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszam na spotkanie #9 tym razem SPECJALNE. Raz, że termin jest inny bo nie czwartek a piątek 26 maja. Czyli dzień przed konferencją http://rzemioslo.it/. Na szczęście miejsce to samo :). Dwa, że będą prelegenci (przynajmniej część), więc będzie rozgrzewka przed konferencją.

Przedstawiam wam pierwszego prelegenta

Jakub Gutkowski

Tata, mąż, blogger (http://blog.gutek.pl/), prezenter, pasjonat i programista. Założyciel i jeden z organizatorów devWarsztatów (http://devwarsztaty.pl/) darmowych warsztatów dla każdego kto chce uczyć się rzemiosła programistycznego. Twórca .NET Blogs PL – pierwszego polskiego agregatora blogów technicznych poświęconych technologii .NET. Uwielbia bawić się nowościami, poznawać nowe języki i biblioteki, chodzić na konferencje, poznawać nowych ludzi, pomagać innym.

Od wielu lat, Microsoft MVP.

Wierzy, że to co robi zmienia świat i pomaga innym.

Można go złapać na:

blog: blog.gutek.pl (https://blog.gutek.pl/) Facebook: GutkowskiJakub (https://facebook.com/GutkowskiJakub)

Wystąpi z prezentacją : Serverless

w C# Mikroserwisy są już pase… odeszły do lamusa, teraz popularnym słowem jest serverless. Na sesji dowiesz się co to jest serverless, kiedy może to być przydatne oraz jak już teraz możesz stworzyć aplikację serverless z wykorzystaniem C#.

Drugi prelegent i prezentacja

Piotr Stapp

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji.
Jak przystało na człowieka inteligentnego, prowadzi bloga – o tyle wyjątkowego, że regularnie pojawiają się tam nowe teksty: http://stapp.space/ .
Do niedawna Ekspert IT w mBanku. Obecnie współtworzy nowy fintech – FinAi, w którym pracuje nad zamianą rzeczy skomplikowanych na proste. A to czasem bywa trudne.

Temat: PowerShell + developers = love or hate?

Na linuxie króluje bash. Na mac też. Na Windows od niedawna już jest, ale tam większość deweloperów używa cmd. W świecie administratorów króluje jednak PowerShell. W mojej prezentacji pokaże kilka nietypowych rzeczy, które albo są po prostu fajne albo przydatne dla każdego programisty pracującego na Windows. Jeżeli zdarza Ci się kodować na Windows to na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli jesteś bliżej administrowania systemów, to zobaczysz śmieszne dema, których mam nadzieję, że jeszcze nie widziałeś.A jeżeli jesteś użytkownikiem bash i nigdy PowerShell na oczy nie widziałeś, to mam nadzieję że będziesz miał okazję do porównania.