Skip to content

rg-dev #11

Photo of
Hosted By
Waldemar M.
Details
Zapraszamy na rg-dev #11!!!

Zaczynamy nowy sezon z przytupem, bo od tematu chmury, który się jeszcze u nas do tej pory nie pojawił, a jest mocno na czasie.

Ponadto dla nas "sky is not a limit" :), co udawadniamy drugą, "kosmiczną" prezentacją o wyzwaniach związanych z budową łazika marsjańskiego.

1. Michał Szafrański - Chmura dla startupów

Każdy chciałby zarobić swój pierwszy milion dolarów? Na pewno Ty również chcesz.
Czy wiesz, że teraz jest to proste? Nie martw się o pieniądze na start, nie martw się technologią.
Na start dostaniesz 300$ które wystarczą Ci na zbadanie twojego super pomysłu. Tylko tyle i aż tyle.
Przyjdź na prezentację „Chmura dla startupów” a wyjdziesz z niej bogatszy o wiedzę o technologii jaka Ci będzie potrzebna na drodze do pierwszego miliona dolarów

Michał Szafrański

Entuzjasta produktów firmy Apple, zafascynowany możliwościami automatyzacji macOS-a, zwiększania produktywności z wykorzystaniem Maca. Obecnie Software Engineer w Accenture, Architekt Chmury GCP, entuzjasta nowych możliwości wytwarzania oprogramowania.

2. Legendary Rover Team - Łazik marsjański - od szkiców do zwycięstwa

Łaziki marsjańskie - to coś o czym ostatnio bardzo często mówi się w mediach na całym świecie. To one docierają tam, gdzie jeszcze nie dotarł żaden człowiek.
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak projektuje się takie pojazdy? Do czego można je wykorzystać obecnie i w przyszłości? Jak są zbudowane? Jakie problemy można napotkać podczas ich budowy?
Na te pytania oraz wiele innych odpowie nam Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej. Prezentacje poprowadzą Radosław Gancarz, Maciej Kołodziej, Jan Kowalski, którzy zajmowali się całą częścią programistyczną w projekcie.

Legendary Rover Team

Legendary Rover Team ma na swoim koncie zwycięstwa w najbardziej prestiżowych zawodach Łazików Marsjańskich na pustyni w Utah w Stanach Zjednoczonych - URC. Od kilku lat, jako jedna z Polskich drużyn udowadniają, że Polacy są najlepszymi na świecie konstruktorami pojazdów Marsjańskich. W 2013 roku zajęli 9 miejsce w zawodach URC, w 2014 roku było to już 3 miejsce, w 2015 roku zostali zwycięzcami tych zawodów a w 2016 obronili swój tytuł.

Radosław Gancarz - obecnie .NET Developer w PGS Software, a jeszcze nie dawno student Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. Początkowo jako konstruktor, w kolejnych latach jako programista uczestniczył w projekcie Legendary Rover Team od samego początku jego powstania.

Jan Kowalski - na co dzień student Politechniki Rzeszowskiej oraz .NET Developer w firmie PGS Software. Osoba lubiąca stawiać czoła trudnym problemom. Główne zainteresowania to .Net oraz wizja komputerowa.

Maciej Kołodziej - Programista z zawodu i zamiłowania, studiujący na Politechnice Rzeszowskiej, któremu czasem się za bardzo nudzi 😛

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS), koszulki.

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!
Estrada Caffe
Rynek 26 · Rzeszów
How to find us

Google map of the user's next upcoming event's location