rg-dev #19 - before Rzemiosło.IT

rg-dev
rg-dev
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na rg-dev #19!!!

Spotkanie to będzie jednocześnie before-party przed Rzemiosło.IT!

UWAGA: Spotykamy się w Kwadracie na ul. Bardowskiego 4

Łukasz Pyrzyk - Jak w 5 lat zrobiłem karierę o której nie śniłem
============================================================
Od pracy zdalnej jako IT guy dla wytwórni muzycznej, przez wielkie korporacje aż do własnej firmy i pracy marzeń. Na prezentacji opowiem, jakie o trudnych decyzjach, pracy nad własnymi umiejętnościami i networkingu.

Łukasz Pyrzyk - Członek Dotnetos, organizator .NET Core Tour. Fan wydajności i zabawy bajtami.

-----------------------------------------------------------------------------------

Piotr Stapp - Ciemna strona krypto-walut
============================================================
Pewnie sam się zastanawiałeś czy inwestowanie w kryptowaluty jest dobre? Czy może powinniśmy je zignorować? Z jednej strony to ryzyko, a z drugiej tłum pokazuje że można łatwo zarobić, a na lokatach maks 3%.

Tylko że to są żle pytania. Dużo bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na fakt czy wykorzystanie krypto-walut jest etyczne. Czy wiesz jak wiele CO2 produkuje proces kopania krypto-walut? Czy kopanie krypto-walut różni się od wyzysku w kopalniach w XIX wieku? Czy co może się stać gdy przestaniemy śledzić przepływ pieniędzy na świecie?

Bo technologia łatwo może zmienić świat, dużo trudniej jest jej jednak zmienić świat w lepsze miejsce.

Piotr Stapp

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji.
Jak przystało na człowieka inteligentnego, prowadzi bloga – o tyle wyjątkowego, że regularnie pojawiają się tam nowe teksty: http://stapp.space/.
Do niedawna Ekspert IT w mBanku. Obecnie współtworzy nowy fintech – FinAi, w którym pracuje nad zamianą rzeczy skomplikowanych na proste. A to czasem bywa trudne.

-----------------------------------------------------------------------------------

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains, Azure Passy (MS), koszulki.

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

-----------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!