rg-dev #29

This is a past event

68 people went

Details

!!!!! Zmiana miejsca spotkania

KWADRAT - Podkarpacka Przestrzeń Kreatywna

Spotkanie to będzie jednocześnie before-party przed Rzemiosło.IT!

Pierwszym prelegentem będzie Piotr Stapp.

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Jest wyznawcą DevOps i wszelkiej automatyzacji.
Jak przystało na człowieka inteligentnego, prowadzi bloga – o tyle wyjątkowego, że regularnie pojawiają się tam nowe teksty: http://stapp.space/.

Obecnie współtworzy nowy fintech – FinAi, w którym pracuje nad zamianą rzeczy skomplikowanych na proste. A to czasem bywa trudne.

Tytuł:
Making Dotnetomaniak great again, czyli jak prawicy spowodowali "dobrą" zmianę

25 maja weszło RODO i na stronie dotnetomaniaka zamiast tradycyjnej porcji wiadomości pojawiła się strona o zamknięciu serwisu. Do tego ogłoszenie na Facebook Pawła, że z chęcią odda serwis. Podobno byłem pierwszy, który się zgłosił. Nie byłem na pewno jedyny, ale dopchnąłem kolanem i serwis znów żyje. Przy okazji sporo się zmieniło. Na przykład pierwsze uruchomienie ubiło Azure SQL. HTTPS okazał się łatwy ale ataki DDOS już nie. A to tylko 2 pierwsze z brzegu historie.

Jeżeli chcesz posłuchać:
- o metamorfozie dużego serwisu,
- o open-source i jak z nim jest naprawdę,
- o porządnym deployment,
- o tym co by przydało się zmienić,
- o tym jak "starą" aplikację uruchomić w "nowej" chmurze,
- jak dowiedzieć się gdzie boli czyli kosztuje krocie
to zapraszam i mam nadzieję że wyniesiesz z niej naukę dla siebie.

Drugim prelegentem będzie : Frans Lytzen.

Prezentacja będzie w języku angielskim.

Securing Web Apps in Azure

So you have deployed your web app to Azure. Now, how do you make it more secure and compliant?

In this fast-paced talk we will run through an overview of some of the Azure technologies that you can use to better protect your web applications in Azure - all depending on your required security level, of course. The talk will set out a framework for you to consider which protections you want to put in place and provide you with the awareness of the tools at your disposal.

Prevent
Stop attackers, inside and outside, from getting access in the first place by using Web Application Firewall, VNets, encrypting or masking data and removing credentials from code and config.

Detect
Know when someone is trying to get in by using Log Analytics, Alerts and SQL Azure Threat Detection

Mitigate
Stop ongoing attacks and limit the impact of attacks by blocking their access, partitioning your application, ensuring attackers can’t get at further credentials and limit what data they can get access to.