What we're about

Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się oraz brania aktywnego udziału w spotkaniach oraz dyskusjach!

Upcoming events (2)

141. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE

Online event

Zapraszamy na 141. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE.

Join online:
https://youtu.be/x8VuLZpPCf8

https://fb.me/e/ME1Kn6wA
--------

🔊 [PL] "Blazor WASM: Hot or not"

Blazor wparował do .NETa i szybko zdobył zainteresowanie wśród programistów uwielbiających nowości. Bazuje na technologii, której wykorzystania próżno szukać w innych językach czy frameworkach. Czy taki krok oznacza rzucenie wyzwania frontendowym bossom takim jak Angular czy React, a może to strzał w kolano i Blazor zgaśnie tak samo szybko jak zapłonął? Przyjrzyjmy się nieco temu tematowi wspólnie.

👨🏼‍🎓 Kajetan Duszyński

.NET Developer, który z ASP.NET jest związany już ponad 10 lat. Doświadczenie zdobywał przy wielu międzynarodowych projektach w firmach takich jak Samsung, czy Netcompany. Ma doświadczenie jako mentor, team leader, a także właściciel własnej firmy tworzącej oprogramowanie dla polskich firm. Na co dzień jest twórcą Szkoły Dotneta - miejsca kształcenia młodych .NET Developerów, kanału na YouTube "Kajetan Duszyński - Szkoła Dotneta", podcastu "Backend na Froncie", a także grupy na Facebooku "Naucz się .NETa"

-------------------------------------------------------------------------------

🔊 [PL] "Od LINQ do F#"

Chcesz przekonać się jak wygląda świat programowania, poza obiektowym? Uważasz, że programowanie funkcyjne brzmi groźnie? LINQ skradł twoje serce czytelnością rozwiązań? Lubisz typ "record" z C# 9.0? Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi "tak", to być może zainteresuje Cię F# - nasz rodzimy język programowania funkcyjnego, oparty o .NET (z całym bogactwem platformy i zależnościami nuget). Programowanie funkcyjne jest ciekawe samo w sobie, a zapoznanie się z ideą dużo mi dało w podejściu nawet do programowania obiektowego. Dlatego zapraszam Cię na krótki przegląd i zapoznanie się z F#, z krótkim porównaniem do C#.

👨🏼‍🎓 Marcin Kern

Moja historia przechodzi przez pisanie i projektowanie aplikacji desktopowych, stron internetowych i rozwiązań chmurowych. Całość mojego 9-letniego doświadczenia komercyjnego opiera się wyłącznie o .NET, choć przez ostatnie lata dodałem do mieszanki Frontend w formie React'a. Spędziłem też sporo czasu i energii na szerzeniu Agile, z racji tego, że szczerze wierzę w użyteczność tego podejścia, kiedy jest ono zrozumiane i dobrze poprowadzone. Poza pracą jestem tatą wiecznie uśmiechniętego, rocznego chłopca, mężem, miłośnikiem gier komputerowych (no dalej Amazon! Czekam na Lost Ark już dobre 7 lat!), lubię malowanie cyfrowe i wygrzewanie się w saunie. Przyjemność sprawia mi też uczenie się innych języków programowania, kiedy ciekawość nade mną zwycięża.

142. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE

Online event

Zapraszamy na 142. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE.

Join online:

--------

🔊 TBD

👨🏼‍🎓 TBD

-------------------------------------------------------------------------------

🔊 TBD

👨🏼‍🎓 TBD

Past events (141)

140. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE

Online event

Photos (349)