What we're about

Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się oraz brania aktywnego udziału w spotkaniach oraz dyskusjach!

Wideo z poprzednich spotkań dostępne jest tutaj: https://wrocnet.github.io/

Upcoming events (1)

137. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET ONLINE

Online event

W związku z trudną sytuacją dotyczącą organizacji spotkań w czasach pandemii postanowiliśmy połączyć nasze siły z Krakowską Grupą Developerów .NET (KGD.NET https://www.meetup.com/pl-PL/KGD-NET) i wspólnie zorganizować spotkanie w wersji On-Line.

Link do transmisji spotkania:
📺 https://youtu.be/HiMVV9SEMto

-------------------------------------------------------------------------------

🔊 "CQRS jest łatwiejszy niż myślisz z C# 9 i .NET 5"

CQRS jest dość często postrzegane jako skomplikowany wzorzec z dużą ilością nadmiarowości i ceremonii. Zbyt często kładzie się nacisk na wiele baz danych, eventual consistency, DDD i Event Sourcing. W prezentacji pokażę, że w rzeczywistości jest odwrotnie, że to prosty i użyteczny wzrozcec. Podczas kodowania na żywo pokażę, jak CQRS może pomóc w radzeniu sobie ze złożonością architektury warstwowej. Zbuduję proste, ale prawdziwe WebAPI. Doprawię to wszystko wszystkimi dodatkami z C # 9 i .NET 5, aby to osiągnąć. Rekordy, typy odwołań dopuszczających wartość zerową, punkty końcowe itp. Brak źródła zdarzeń, DDD, tylko CQRS i czysty .NET.

👨🏼‍🎓 Oskar Dudycz

Od prawie 14 lat, tworzę systemy informatyczne bliskie biznesowi. Zaczynałem karierę gdy StackOverflow jeszcze nie istniał. Jestem programistą, liderem technicznym, architektem. Lubię tworzyć dobrze przemyślane systemy, narzędzia i frameworki, które są używane na produkcji i robią życie ludzi łatwiejszym. Wierzę, żę Event Sourcing, CQRS, i w ogólności, Architektury oparte na zdarzeniach są dobrymi podstawami dzięki którymi można to osiągnąć. Praca przy OSS i współdzielenie wiedzy są dla mnie dużą motywacją. Aktualnie pracuję jako DevAdvocate w Event Store pomagając w rozbudowie unikalnego produktu bazodanowego, w którym zdarzenia są obywatelem pierwszej klasy. Jestem również współmainainerem biblioteki .NET Marten, która pozwala zamienić Postgres w bazę dokumentową oraz Event Store.

👉🏼 https://event-driven.io/

-------------------------------------------------------------------------------

🔊 "Blazor WebAssembly - inside/out"

Technologia Blazor, w tym jej wydanie WebAssembly, zdaje się zyskiwać na popularności. Nikt do końca nie wie jak się ona dalej rozwinie - czy stanie się kolejnym Silverlightem (R.I.P.) czy zadomowi się na dobre? W tej sesji pokażę jej dobre i złe strony, przykłady użycia oraz potencjalne kierunki rozwoju. Jak zawsze solidnie zaglądając pod maskę tej technologii!

👨🏼‍🎓 Konrad Kokosa

Autor książki Pro .NET Memory Management. Współzałożyciel inicjatywy Dotnetos propagującej wiedzę nt. .NET w różnej formie, m.in. Konferencji i kursów. Niezależny konsultant, blogger, prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa). Swoją pasją dzieli się również jako trener w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.

👉🏼 http://tooslowexception.com/

Past events (137)

136th meeting of Wrocławska Grupa .NET ONLINE

Online event

Photos (344)