Past Meetup

58. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

This Meetup is past

21 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 58 spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET.

Na początek krótkie "uspołeczniające" wystąpienie:

Damn.. czym jest @, #.. twitter? - Gosia Borzęcka

Twitter, twitter, wszędzie twitter.. ale po co mi on potrzebny? O co w nim chodzi? Czym są te małpy, hashe..?

Gosia Borzęcka: Współorganizatorka grupy Women in Technology, programistka .NET, pasjonatka SQL Server, redaktorka CodeGuru. Pisze coś czasem na blogach: www.gosiaborzecka.net (http://www.gosiaborzecka.net/), www.technologywomen.pl (http://www.technologywomen.pl/).

Następnie zapraszamy na prezentacje:

GUI na diecie. Jak odchudzaliśmy BOLka (Case Study) - Marcin Czyżowski

BOL - Business Online to system e-commerce służący do sprzedaży produktów ABB. Taki Amazon, tyle że większy i bardziej skomplikowany. W maju tego roku zespół kilkunastu osób przystąpił do wykonania trudnego zadania: toporny i przestarzały system należało ubrać w nowoczesny i przyjazny design, przyjazny dla urządzeń dotykowych, zachowując przy tym jego wszystkie funkcjonalności i biznesową logikę.

Celem prezentacji będzie pokazanie jak udała się realizacja tego zadania oraz przekonanie uczestników, że podjęcie się takich zmian nie musi być trudne i bolesne.

Marcin Czyżowski: Jako UX designer mam za sobą 4 fascynujące lata pracy. W chwili obecnej dbam o User Experience aplikacji w ABB. Wcześniej reprezentowałem m.in (http://m.in/).: VSoft i Edisonda. Zaprojektowałem kilkanaście aplikacji webowych i mobilnych, za pomocą których można m.in (http://m.in/).: kupić meble, szkockie kilty, roboty, zamówić termomodernizację budynku, zawrzeć umowę kredytową, zwindykować dłużnika, porównać ubezpieczenia czy zarchiwizować dokument. Ponadto jestem humanistą-informatykiem, czasem grafikiem, a jak trzeba to i analitykiem.

Specification by Example - Weronika Łabaj

Pewnego dnia na naszej zespołowej tablicy pojawiła się nowa propozycja wykorzystania slack-time'u pod hasłem: "Testy w Specflow do modułu XYZ". Od tego czasu w module XYZ powstało kilka tysięcy testów, a programiści (oczywiście absolutnie dobrowolnie) w wolnym czasie dopisywali kolejne "feature'y". W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że nasze wielkie zespołowe osiągnięcie jest zaledwie "wykorzystaniem narzędzia", a gdzieś daleko za górami, za lasami i oceanami istnieją zespoły, które wykorzystują to samo narzędzie do osiągania znacznie ambitniejszych celów. W prezentacji pokażę jak ziścić marzenie o zawsze aktualnej, dokładnej i przydatnej dokumentacji, jak zredukować szkodliwość tradycyjnego podziału ról w projekcie ("testom dla testerów, wymaganiom dla analityków" mówimy NIE) i jak dostarczyć klientowi to, czego naprawdę potrzebuje, choć może sam jeszcze o tym nie wie. Wszystko dzięki małemu, prostemu narzędziu... i kilku drobnym zmianom w procesie.

Weronika Łabaj: Swoją przygodę z branżą IT rozpoczęłam od pracy w dziale zajmującym się szeroko pojętym kontaktem z klientami. Zostawiło to trwały ślad w postaci niepohamowanej skłonności do patrzenia na aplikacje oczami użytkowników. Obecnie pracuję na stanowisku programisty w firmie VSoft w zespole opiekującym się kilkoma systemami bankowymi.

Po spotkaniu zapraszamy na piwo (sponsorowane przez PGS Software (http://www.pgs-soft.com/)).