Past Meetup

62 spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

This Meetup is past

53 people went

AIP Business Link

Rzeźnicza 28 · Wrocław

How to find us

3cie piętro, brama po lewej (wejście obok Silk Club & Restaurant - windą na górę)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy Was na 62 spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET, które odbywa się dzięki wsparciu firmy PGS Software (http://www.pgs-soft.com/).

Tym razem przygotowaliśmy:

• Maciej Aniserowicz: Randka z Nancy

• Jakub Gutkowski: JavaScriptowe Tak, Tak - zaprzeczenie przez podwojne potwierdzenie - nie tylko polski jest dziwny

Randka z Nancy

Nancy to alternatywny sposób na tworzenie aplikacji www na platformie .NET. Framework ten, inspirowany "Sinatrą" znanym programistom Ruby, nagina zasady panujące na co dzień w typowych systemach .NETowych, wyciskając z kompilatora C# maksimum jego możliwości.

Podczas sesji zobaczymy dlaczego warto zaprosić Nancy na randkę, jak może ona odświeżyć skostniałe spojrzenie na tworzenie projektów i jakie ciekawe możliwości oferuje.

Maciej Aniserowicz

Programista, pasjonat, blogger (http://www.maciejaniserowicz.com/), prelegent. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET. Wyznawca Gita, zwolennik testów, miłośnik Resharpera. Zatwardziały wróg TFSa, Sharepointa i wszelkich innych "rozwiązań klasy enterprise" utrudniających życie programistom. Eksplorator bibliotek, narzędzi i szeroko rozumianych "alternatyw". Poszukiwacz programistycznych przygód. Od wielu lat Microsoft MVP w kategorii Visual C#.

JavaScriptowe Tak, Tak - zaprzeczenie przez podwojne potwierdzenie - nie tylko polski jest dziwny

JavaScript, zapomniany język który powrócił jako gwiazda by na stałe wejść do kanonu Web Developmentu. Można go kochać lub nienawidzić, ale jedno nie ulega wątpliwości, nie bejdzie się bez niego żadna nowo powstająca strona interentowa. Podczas sesji dowiecie się dlaczego ludzie nienawidzą JavaScript i dlaczego niektórzy z nich są w błędzie - wszystkich nawrócić się nie da.

Jakub Gutkowski

Geek, dev oraz blogger. Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie nie potrafiący zagrzać sobie miejsca, więc teraz grzeje – zdalnie bo mu tak łatwiej, raz w kawiarniach, raz domu. Daje mu to okazję bawić się zawodowo różnymi technologiami i wieloma językami – niektóre same na niego wpadają (JavaScript) niektóre sam w gąszczu łowi (Objective-C), niektóre zaś jak rzep działają (C#) i radość sprawiają. Za radością, pasja idzie i czasami nagrodami sypie (MVP).

Po spotkaniu wraz z prowadzącymi sesje zapraszamy na dalsze dyskusje przy kufelku piwa. Jak zwykle stawia PGS Software (http://www.pgs-soft.com/)!