89. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

This is a past event

51 people went

Pub Wędrówki

Podwale 37/38 · Wroclaw

How to find us

schodami w dół

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 89. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET. Sezon 2016/2017 zaczniemy następującymi prelekcjami:

perfView
Perfview to darmowy profiler udostępniony przez Vance’a Morrisona, architekta .net performance. Umożliwia błyskawiczną instalacje, monitorowanie aplikacji przez ETW przy minimalnym opóźnieniu systemu (3% przy domyślnej konfiguracji) i zbieranie szerokiej gamy wydarzeń systemowych – m.in. alokacji pamięci, GC, IO dysku i sieci. Spartański interfejs użytkownika wymaga oswojenia, ale pozwala na bardzo szybkie odnalezienia wolnych elementów systemu.

Prezentacja będzie się składać z analizy kilku przykładowych aplikacji i doświadczeń z optymalizacji duzej aplikacji WPFowej.

Michal Malecki, lider zespołu w Quant Strats, Credit Suisse. Pracował nad Visual Studio, Team Foundation Server, Bing w firmie Microsoft, a od 4 lat nad rożnymi projektami w Credit Suisse. Optymalizował i debugowal aplikacje korzystająć z Visual Studio, Ants, windbg i oczywście najbardziej niezawodnego Console.WriteLine.

Warden
Monitorowanie aplikacji oraz szeroko pojętych zasobów (bazy danych, pliki, procesy, API itp.) to coś z czym prawie każdy z nas ma do czynienia na co dzień. Mnogość usług jak NewRelic, AppDynamics lub Nagios daje poczucie, że można zrobić praktycznie wszystko i zabezpieczyć się przed każdą ewentualnością ale czy na pewno? Co jeżeli chcemy wykonać jakąś niestandardową akcję np. uruchomić kawałek własnego kodu lub jakiś skrypt? Czy jesteśmy zmuszeni do pisania własnej aplikacji-monitora? Zaprezentuję projekt open source o nazwie Warden (https://getwarden.net), który rozwijałem (i nadal rozwijam) w ramach konkursu Daj Się Poznać 2016. Przedstawię liczne rozszerzenia dostępne jako paczki NuGet, które w łatwy i szybki sposób pozwalają stworzyć aplikację służącą do monitorowania dowolnych zasobów. Do tego wszystkiego zaprezentuję prosty interfejs webowy, umożliwiający wizualizację monitoringu w czasie rzeczywistym, organizację pracy i pełny wgląd do danych historycznych. Opowiem również o planach związanych z rozwojem Wardena na nowe platformy.

Piotr Gankiewicz - Pasjonat platformy .NET, języka C# oraz technologii webowych, podwójny zwycięzca konkursu Daj Się Poznać 2016 (nagroda główna + nagroda od Microsoft), bloger (http://piotrgankiewicz.com/blog) i kontrybutor open source: https://github.com/warden-stack oraz https://github.com/hoard-stack, w zawodzie od ponad 5 lat.Z wykształcenia mgr. inż. informatyki po AGH, niedoszły oficer Wojska Polskiego, zakręcony w temacie sportów walk i siłowo-wytrzymałościowych, propagator zdrowego trybu życia, w wolnym czasie motocyklista. Po godzinach rozwija z kolegami aplikację treningową Fortitudo (https://42.do), prowadzi sportowy blog (http://slavstrong.fit) oraz forum (https://forum.koxteam.pl).

Na spotkaniu rozlosujemy nagrody. Standardowo spotkanie jest sponsorowane przez PGS Software.