97. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

Details

Zapraszamy na 97. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET organizowane w ramach GeekWeekWro!

Tym razem przygotowaliśmy następujące tematy:

SQL Server coraz bliższy programistom .NET, czyli JSON w Microsoft SQL Server 2016 - Beata Zalewa

JSON jest obecnie jednym z najbardziej popularnych formatów używanych do wymiany danych. Większość nowoczesnych usług zwraca informacje sformatowane jako tekst JSON, przeglądarki internetowe używają informacjisformatowanych jako JSON. Formatu JSON używamy, kiedy chcemy pracować np. z plikami.Z powodu tak szerokiego użycia, programiści byli podekscytowani oczekując na nadejście SQL Server 2016 i obsługi JSON w SQL Server. Oczekiwania użytkowników w stosunku do tej funkcjonalnoœci były bardzo duże i w tej sesji pokażę, które z nich spełnia już SQL Server, a które wymagają jeszcze dopracowania.

Microsoft Cognitive API "Put intelligence APIs to work" - Paweł Łukasik

M​​icrosoft Cognitive Services to zestaw API, które pozwalają nam skorzystać z dość złożonych algorytmów ​w kilku ​linijkach kodu.​ ​​Dzięki nim​ ​możemy wzgogacić naszą aplikacje o "inteligencję" w zakresie analizy zdjęć, wideo czy tekstu​.​ W czasie demo​ ​zobaczmy jak możemy​ ​użyć tych ​"​inteligentnych​"​ API.

Beata Zalewa - W życiu zawodowym trener MCT, administrator, programista, freelancer, czasami cudotwórca i magik,od początku kariery zawodowej związana z technologiami Microsoft. Życie prywatne w liczbach to 1 mąż, 1 córka, 1 kot i 2 psy. Moje hobby to kryminały i fotografia.

Paweł Łukasik - programista pasjonat. Jeden z liderów Wrocławskiej Grupy .NET (http://wrocnet.org/) oraz siła sprawcza dotnetomaniak.pl (http://dotnetomaniak.pl/). Od czasu do czasu zdobywa flagi w konkursach CTF. Ś​wieżo upieczony ​Microsoft MVP.
blog: http://blog.octal.pl (http://blog.octal.pl/)
twitter: @pawel_lukasik (https://twitter.com/pawel_lukasik)

Standardowo po i w trakcie spotkania zapraszamy na piwo sponsorowane przez PGS Software.