Skip to content

98. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

Photo of
Hosted By
Tomek P. and Pawel K.

Details

Zapraszamy na 98. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET. Tym razem tematami będą:

Moja niesamowita przygoda z Open Source - Adam Sitnik

Przez wiele lat społeczność .NETa była zamknięta wraz ze swoim ulubionym framework’iem. Niedawno wszystko zaczęło się zmieniać. Wszystkie najważniejsze komponenty ekosystemu .NET jak kompilatory, maszyna wirtualna i ASP.NET (https://t.co/HBSRAbcl5f) są teraz otwarte. Czy zastanawiałeś się czy samemu nie zacząć się udzielać? Chciałbyś, ale nie wiesz od czego zacząć? Podczas tej prezentacji opowiem o mojej niesamowitej przygodzie z OSS, która na dobre zmieniła moje życie i podejście do programowania. Podzielę się moimi doświadczeniami i przemyśleniami, które pomogą odpowiedzieć na takie pytania jak:

• Dlaczego warto zacząć?

• Od czego zacząć?

• Czego unikać?

• Czego można się nauczyć?

• Co można zyskać?

• Na czym warto się skupić?

• Jakie są wady?

• Co może Cię zaskoczyć?

i wiele innych..

Ty jesteś kontrolerem - Damian Jarosch

W klasycznym wydaniu aby móc sterować komputerem potrzebujemy kontrolera trzymanego w dłoni. Najczęściej jest to mysz, klawiatura lub pad do konsoli. Od kilku lat na rynku występują urządzenia, które odwracają tę zależność i to TY stajesz się kontrolerem. Twoje nogi, ręce, głowa a nawet oczy mogą wchodzić w interakcje z oprogramowaniem dając niezliczone możliwości w nauce jak i rozrywce. Na prezentacji przedstawię możliwości urządzeń: Kinect 2.0 oraz Tobii Eye Tracker. Podczas demonstracji pokażę co potrafią i w jaki sposób my jako programiści możemy wykorzystać ich możliwości. Wszystkie przykłady napisane są w C#. Dodatkowo do niektórych demonstracji użyję środowiska Unity 3D.

Adam Sitnik - Pasjonat technologii .NET, kontrybutor BenchmarkDotNet, CoreCLR i corefxlab.

Damian Jarosch - W pracy skupia się głównie na technologiach webowych takich jak ASP.NET MVC i Web.API, ale jego serce zawsze jest wśród technologii mobilnych. Poza pracą developera zajmuje się propagowaniem wiedzy wewnątrz firmy jak i poza nią.

Standardowo po i w trakcie spotkania zapraszamy na piwo (tylko dla pełnoletnich!) sponsorowane przez PGS Software.