105. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

Details

Zapraszamy na 105. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET. Tematy tym razem to:

Ile (nie) wiesz o strukturach w .NET - Łukasz Pyrzyk

Kiedy ostatnio stworzyłeś nową strukturę pisząc aplikację w .NET? Wiesz do czego wykorzystywać struktury i jak mogą one zwiększyć wydajność Twojego programu? W prezentacji pokażę czym charakteryzują się struktury, jak dużo różni je od klas oraz opowiem o kilku ciekawych eksperymentach.

Senior Fullstack Cloud Developer w szwajcarskiej firmie Sonova. Organizator .NET Core Tour i członek Dotnetos. Fan wydajności i zabawy bajtami. Okazjonalny blogger i kontrybutor open source
Na twitterze ćwierka jako @lukaszpyrzyk

Czy można zbudować Proof of Concept rozproszonego systemu wykonywania zadań w godzinę (*)? - Marcin Skrobiranda

Wykorzystamy F# oraz RabbitMQ by na sesji live-coding zaprezentować jak można przetwarzać zadania na wielu węzłach jednocześnie. Zbudujemy system oparty na agentach dostępnych w F# i spróbujemy rozwiązać podstawowe problemy dystrubuowania zadań. Znacząco uprościmy rozwiązanie i skorzystamy z kilku skrótów (stąd gwiazdka w tytule), abyśmy zaoszczędzony czas mogli przeznaczyć na omówienie różnych opcji, które się przed nami otworzą w czasie implemnetacji. Będzie dużo kodowania i bardzo przydatne mogą okazać się: podstawowa znajomość F# oraz zrozumienie konceptu wykorzystania agentów do przetwarzania wiadomości w F#.

Jestem doświadczonym programistą. Od kiedy pamiętam interesowały mnie interakcje pomiędzy ludźmi a systemami IT. Pasjonuje mnie cybernetyka (także socjocybernetyka), systemy eksperckie oraz zagadnienia z zakresu machine learning.

Standardowo podczas spotkania, networking, napoje i dobre towarzystwo.